Vhodnosť

Cvičenia pre pneumatiky pre ženy


Cvičenia na pneumatikách ponúkajú silu a aeróbne výhody.

Thinkstock / Comstock / Getty Images

Na dosiahnutie výsledkov nemusíte utrácať tisíce dolárov za drahé vybavenie alebo platiť za členstvo v telocvični. Dokonca aj so základnou pneumatikou môžete získať vážne fyzické výhody. Cvičenia na pneumatikách sú formou aeróbnej aktivity, spaľovania kalórií a zlepšovania množstva kyslíka v tele. Sú tiež formou silového tréningu, budovania svalov a zvyšovania sily. Na mnohých úrovniach môže byť užitočné zahrnúť do vašej rutiny aspoň niektoré z kľúčových cvičení s pneumatikami.

Jednoramenný Sledgehammer Slam

Jednoramenné kladivo s kladivom je cvičenie s celkovým telom, ktoré využíva takmer všetky svaly v tele, ale zameriava sa predovšetkým na predlaktia. Pneumatiku umiestnite na zem pred seba a postavte sa rovno s nohami do šírky ramien a kladivom v jednej ruke. Jediným plynulým a kontrolovaným pohybom pritiahnite kladivo nahor a nad vrchol vašej hlavy a pritlačte ho na vrchol pneumatiky. Opakujte a potom prepnite ruky na jedno opakovanie. Do 10 opakovaní.

Prevrátenie pneumatík

Podľa Men's Fitness je flip pneumatík jedným z najvyšších cvičení pre pneumatiky. Na začiatok umiestnite pneumatiku tak, aby ležela rovno po jej boku. Postavte sa priamo pred pneumatiku tak, že vaše chodidlá budú mať šírku ramien od seba a dodajú telu väčšiu stabilitu. Podriaďte sa, držte chrbát rovno a schmatnite spodnú stranu pneumatiky. Nakloňte sa k hrudi, stiahnite päty a úplne prevráťte pneumatiku tak, aby bola na opačnej strane. Opakujte 10 až 15 opakovaní.

Ťahanie pneumatík

Pneumatický ťah sa zameriava na štvorhlavé svaly, ktoré sa nachádzajú na prednej časti horných končatín. Funguje tiež pre vaše teľatá, hamstringy a svaly flexor bedrového kĺbu. Predtým, ako pneumatiku položíte na bok, napnite ju dovnútra pneumatiky. Pripojte oba konce okolo pása a postavte sa dostatočne ďaleko od pneumatiky, aby sa lano učilo. Zapojte svoje jadro a začnite utekať z pneumatiky a ťahajte za sebou. Nechajte bežať 30 sekúnd.

Skok pneumatík in-and-out

Cvičenie skokov v pneumatikách in-and-out sa zameriava na všetky hlavné svalové skupiny v nohách, predovšetkým na štvorkolky a hamstringy; gluteálne svaly v zadku; a teľatá. S pneumatikou ležiacou rovno nad ňou stojí priamo pred ňou. Skočiť na vrchol pneumatiky, tesne pred stredom, potom do stredu. Skočiť dozadu, takže ste späť na pneumatike, potom späť z pneumatiky do východiskovej polohy a dokončite jedno opakovanie. Do 20 opakovaní.

Po celom svete

Extrémne účinné cvičenie na pneumatiku zamerané na zacielenie brušných svalov, doska po celom svete je neoddeliteľnou súčasťou vášho celkového cvičebného plánu. Pneumatiku položte na zem. Postavte sa tak, aby ste sa vyrovnali s prstami na špičke pneumatiky, položenými rukami na zemi a rovným telom. Pohybujte rukami a chodidlami jedným smerom, krúžte okolo pneumatiky a počas cvičenia držte nohy na pneumatike. Pokračujte 30 sekúnd.

Bezpečnostné tipy

Pred cvičením si nacvičte 5 až 10 minút svetelného kardiogramu a pripravte svoje svaly na tieto náročné cvičenia. Beh, cyklistika, drepy, výpady a zvyšky nôh sú dobrými príkladmi cvičenia, ktoré je možné robiť ako ľahký kardio. Cvičenia na pneumatikách, rovnako ako pri iných cvičeniach na silový tréning, môžu byť nebezpečné. Počas každého cvičenia vždy používajte správny postoj a udržujte svoju formu, aby ste dosiahli maximálne výsledky a zabránili zraneniu. Pred začatím nového tréningu sa poraďte so svojím lekárom. Ak ste silový tréning, začínate s menej intenzívnym tréningom, je ideálne, aspoň kým nezískate viac skúseností a nebudete s ním pohodlnejší.

Pozri si video: 3 cviky na spodní břicho od Jakuba Enžla (Júl 2020).