Vhodnosť

Unavené svaly pred tréningom


Riešenia pre lepšie cvičenie.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Unavené, boľavé a boľavé svaly pred cvičením môžu byť iba jedným z niekoľkých dôvodov, prečo by ste mohli byť v pokušení preskočiť tréning. Jednoduchým pochopením vedy, ktorá stojí za príčinou unavených svalov - pri úprave rutiny - sa budete cítiť menej unavení a viac nabití.

Poškodenie svalov sa odráža v krvi

Hladké svalové tkanivo sa nachádza v celom tele vrátane žalúdka, močového mechúra, čriev a svalov rúk a nôh. Ak sú svalové vlákna opakovane pretiahnuté, môže to viesť k mikrotrhlinám, malým slzám v samotnom svalovom vlákne. Ak k tomu dôjde, svaly v oblasti sĺz začnú uvoľňovať svalový enzým nazývaný CPK. Tento enzým sa prirodzene nachádza vo svaloch a uvoľňuje sa do krvného obehu, keď sa poškodí.

Nenechajte svoje svaly zle

Podľa Johns Hopkins Medicine existujú dva typy bolesti súvisiace s cvičením: „dobrá bolesť“ a „vysoká bolesť“. „Dobrá bolesť je mierna bolesť, ktorá sa pociťuje iba pri cvičení. Pretrvávajúca bolesť po cvičení sa považuje za zlú bolesť. bolesť sa často vyskytuje, keď sa na svaly, ktoré nemusia byť vykonávané po dlhšiu dobu, vyskytuje bolesť. Táto oneskorená bolesť svalov, nazývaná DOMS, sa zvyčajne pociťuje osem hodín až tri dni po intenzívnom cvičení alebo cvičení. Týka sa všetkých úrovní športovcov, od víkendových bojovníkov po profesionálov. Pocit DOMS je indikátorom toho, že ste počas cvičenia nadmerne roztiahli alebo nadmerne namáhali vaše svaly.

Daj im prestávku

Zmena cvičebného postupu pomáha predchádzať zraneniam konkrétnych svalov a svalových skupín. Rovnaké cvičenie deň čo deň môže spôsobiť opakované poškodenie kmeňa. Použitie rovnakých pohybov pri behu, plávaní alebo jazde na bicykli nedáva vašim svalom šancu zotaviť sa z mikro sĺz. Podľa Arnolda Lee, MD, v spoločnosti One Medical v San Franciscu existuje veľa výhod, ktoré vám pomôžu pri tréningu. Je to kľúč na stimuláciu rôznych svalových skupín a zabránenie nudy. Zmiešaním aktivít sa vaše svaly dostanú späť, pretože sa nebudú neustále vyťažovať, aby vykonávali rovnakú opakujúcu sa úlohu.

Zostaňte hydratovaní, nie Hyper

Pred, počas a po tréningu sa uistite, že pijete dostatok vody. Ak nie ste hydratovaní, váš kardiovaskulárny systém to bude cítiť a zníži sa vaša cvičebná kapacita. Zvážte pridanie koláča z třešňového džúsu do vášho tréningu. Koláč z višňovej šťavy pomáha znižovať bolesť svalov a zápaly a pomáha pri regenerácii svalov.

Vaše svaly môžu byť unavené jednoducho preto, že ste unavení. Možno budete potrebovať viac spánku. Podľa Národnej nadácie pre spánok potrebuje priemerný dospelý človek sedem až deväť hodín spánku za noc. Aby ste unavené svaly pomohli pred tréningom, vyvarujte sa obťažovaného rozvrhu a získajte nejaké ďalšie ZZZ.

Zdroje (1)