Výživa

Pomáha vám paradajková polievka priberať na váhe?

Pomáha vám paradajková polievka priberať na váhe?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Naštartujte svoje jedlo nízkokalorickou polievkou.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Takmer akékoľvek jedlo vám môže priberať na váhe, ak ho budete jesť dosť - aj keď čelíte oveľa náročnejšej výzve pri snahe priberať na váhe jedením zeleru ako jesť tvarohový koláč. Paradajková polievka môže byť krémová a výkrmová alebo chudá a výplňová, v závislosti od toho, ako sa pripravuje a aké zložky obsahuje. Chutná polievka môže byť súčasťou plánu zdravej výživy a pri obede alebo so šálkou paradajkovej polievky so šalátom z paradajkovej polievky môžete skutočne schudnúť.

Fakty o priberaní na váhe

Na priberanie na váhe musíte vziať viac kalórií, ako vyhoríte. Zakaždým, keď skonzumujete 3 500 kalórií navyše, uložia sa ako 1 kilogram tuku, pokiaľ sa špecificky nesnažíte budovať svalovú hmotu. Kontrola porcií je rozhodujúca, ak nechcete priberať na váhe, ale nutričná kvalita potravín, ktoré prijímate, je rovnako dôležitá ako množstvo jete. Potraviny, ktoré majú veľa kalórií a veľmi malú výživovú hodnotu, najmä tie, ktoré sú naložené rafinovaným cukrom a spracovanými škrobmi, vám môžu priniesť nezdravú váhu rýchlejšie ako prejedanie sa, keď ste na zdravom stravovacom pláne.

Skinny na paradajkách

Paradajky obsahujú vitamín C a beta karotén. Sú tiež prirodzene nízky obsah kalórií a neobsahujú žiaden tuk.

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý pomáha telu bojovať proti účinkom voľných radikálov. Rovnako ako vzduch a voda môžu spôsobiť vznik hrdze na železe, tak aj vystavenie toxínom životného prostredia a následky základných metabolických procesov spôsobujú priľnavosť voľných radikálov a poškodenie buniek. Príliš veľa voľných radikálov vo vašom systéme vás môže vystaviť riziku niektorých druhov rakoviny, srdcového infarktu a mozgovej príhody, ako aj urýchliť viditeľné príznaky starnutia. Podľa štúdie z roku 2016 publikovanej v časopise Molecular Cancer Research Journal môže beta karotén pomôcť znížiť riziko nádorov, ktoré sa môžu vytvárať s rakovinou prostaty.

Paradajky tiež obsahujú luteín, ktorý je nevyhnutný pre zdravie očí. Obsah luteínu sa zvyšuje varením paradajok.

Paradajková polievka na chudnutie

Podľa Bostonskej univerzity, ak budete jesť šalát alebo zeleninovú polievku pred večerou, pomôže vám to naplniť vás a uľahčí vám udržanie primeranej kontroly porcie po zvyšok jedla. Domáca paradajková polievka je najlepšia, pretože môžete kontrolovať množstvo soli a cukru, ktoré do nej vstupuje.

Najjednoduchší spôsob, ako pripraviť domácu paradajkovú polievku, je variť plechovku beztukových paradajok s nízkym obsahom sodíka a kuracieho vývaru s nízkym obsahom sodíka. Dochutíme Kóšerovou soľou, krakovaným čiernym korením, cibuľovým práškom, cesnakovým práškom a bazalkou. Pridajte postriekanie suchým sherry a buď ho prevezte mixérom alebo kuchynským robotom alebo ho vyhlaďte ponorným mixérom. Paradajky môžu byť pre niektoré palety príliš kyslé a ostré, preto pridajte trochu agávového sirupu.

Paradajková polievka na chudnutie

Existuje viac efektívnych spôsobov, ako priberať na váhe, ako jesť paradajkovú polievku. Ale ak je to medzi vašimi obľúbenými, najrýchlejším spôsobom, ako priberať na váhe stratou z dôvodu choroby, poruchy príjmu potravy alebo liečby, ako je chemoterapia, je zvýšenie počtu kalórií pridaním smotany a masla do paradajkovej polievky. Ako Jessie Szalay pripomína čitateľom v článku pre Live Science, tuk je potrebný na udržanie pružnosti a pevnosti pokožky a vlasov, ako aj na vstrebávanie vitamínu A. Toto je však len dobrý nápad, keď obavy o nasýtené tuky môžu posaďte sa na zadné sedadlo, aby ste sa obávali nebezpečnej podváhy. Pokiaľ udržujete svoj výživový tuk na 5 alebo 6 percentách svojho celkového kalorického príjmu, ako to odporúča Americká asociácia srdca, malé maslo a smotana vám neublíži.Komentáre:

 1. Manzo

  What words necessary ... great, the excellent idea

 2. Tavon

  Author keep up the good work

 3. Osbart

  It's a pity that I can't speak now - I'm forced to go away. I will be set free - I will definitely give my opinion on this matter.

 4. Abdalrahman

  I watched it in poor quality, I have to look at it in normal quality.

 5. Sankalp

  Súhlasím, veľmi užitočná fráza

 6. Golrajas

  Myslím, že sa rozhodneš správne. Nezúfajte.

 7. Tin

  It seems magnificent phrase to me isNapíšte správu