Športové

Výhody Hammer činky kučery

Výhody Hammer činky kučeryWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Činky zvlnenie pomáha rozvíjať stabilizačné svaly.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Cvičenie bicepsov môže byť frustrujúce, pretože mnoho cvičení sa točí okolo rovnakého základného pohybu: krútenie. Oblúk kladiva s váženými činkami je však obzvlášť účinným cvičením na dosiahnutie každého segmentu bicepsu jednoduchým a plynulým pohybom. Cvičenie, ktoré poskytuje množstvo výhod, sa ľahko zapamätá a môžete ho vykonať takmer kdekoľvek.

Kompletná kompresia

Jednou z hlavných výhod natáčania kladivom je to, že úplne stlačuje biceps celým rozsahom pohybu. Forma napodobňuje výkyv kladiva, pričom pažu odvíja z východiskovej polohy v úrovni pása, až kým sa vaše rameno úplne nestlačí, pričom konce činky smerujú nahor a nadol a nie do strán ako pri iných kučerách. Činka sa potom pomaly vracia do východiskovej polohy. Cvičenie je izolačným pohybom, čo znamená, že sa pohybuje iba jeden kĺb. V tomto prípade je to lakeť.

Neutrálny uhol zápästia

Držaním činky tak, aby konce smerovali nahor a nadol, sa odstráni stres výťahu z vašich zápästí, čím sa zníži únava a riziko zranenia. Na rozdiel od štandardných záhybov, kde vaše zápästia zapadajú na podporu výťahu, poloha ruky v zákrute kladiva vám umožní udržať vaše zápästie statické bez veľkého úsilia. Táto forma tiež pomáha zamerať väčšiu váhu výťahu na vaše bicepsy bez možnosti, aby sa vaše zápästia počas posledných pár opakovaní súboru, ktoré sa niekedy vyskytujú pri pravidelných kučeravostiach, náhodne roztrhali.

Vývoj predlaktia

Zatiaľ čo štandardné kučery zvyčajne zasiahnu bicepsy, väčšinou zanedbávajú predlaktia, ktoré je ťažké zasiahnuť mnohými cvičeniami. Kučery kladiva majú primeraný uhol, správnu polohu zápästia a ideálny rozsah pohybu, aby zapadli do obidvoch častí predlaktia, čím poskytujú dobre zaoblené ramenné cvičenie. Pokiaľ budete udržiavať napätie spôsobené váhou počas celého zdvihu, vaše predlaktia dostanú skvelý tréning. Nenechajte však činky jazdiť pod pásom. Aby sa uľahčilo zapojenie predlaktia, každé opakovanie cvičenia by malo začať s predlaktiami natiahnutými rovnobežne s podlahou tak, aby celé rameno tvorilo uhol 90 stupňov a končilo, keď je rameno v uhle 45 stupňov alebo mierne nad nimi. poschodie.

Premenlivosť

Kladivové kučery poskytujú vynikajúcu metódu na zmenu vášho tréningu bicepsov, buď ako cvičenie s výmenou tempa alebo ako doplnkové cvičenie v úplnejšom cvičení. Napríklad v následných cvičeniach zamieňajte kučery za kučery s kladivom, aby ste zabránili ľahkému aklimatizácii bicepsu na ktorékoľvek cvičenie. Takáto výmena nie je zďaleka tak účinná, keď napríklad zmeníte kaderé kučery na stojace kadere. Ak chcete doplniť existujúce cvičenie bicepsov, sledujte svoje sady stojacich kučeravých bicepsov a ohnutých riadkov s niekoľkými sadami kladivkových kučeraviek pre rozsiahlejší a intenzívnejší režim.