Vhodnosť

Spaľuje tuk Toning?


Tónovacie cvičenia spaľujú menej kalórií ako kardio.

Chris Clinton / Digital Vision / Getty Images

Pri každom pohybe tela sa spoliehate na energiu vo forme kalórií. Niektoré pohyby však spaľujú viac kalórií - a teda viac tuku - ako iné. Tónovacie cvičenia, ako je vzpieranie a kalistenika, sú vo všeobecnosti pri budovaní svalov účinnejšie ako spaľovanie tukov, ale pridaním svalu do vášho rámu vám v priebehu času môžete pomôcť spáliť viac tuku.

Ako spaľujete tuk

Môže sa vám zdať, že tuk nie je len nepríjemný, ale je to dôležitý zdroj energie. Vaše telo ukladá tuk ako zdroj kalórie, takže čím viac spálite kalórií, tým viac tukov môžete stratiť. Vzpieranie a kalistenika vyžadujú na spoluprácu iba niekoľko svalov, takže potrebujú menej energie, a preto vyžadujú menej kalórií. Naproti tomu kardiovaskulárne cvičenie funguje celé alebo väčšina tela, takže spaľuje kalórie rýchlejšie.

Porovnanie cvičení zameraných na tónovanie

Intenzita tónovania, ktorú vyberiete, môže výrazne ovplyvniť, koľko kalórií spálite. Napríklad osoba s hmotnosťou 185 libier spáli 200 kalórií a pri miernom tempe počas 30 minút vykoná kalisteniku. Pri intenzívnom vzpieraní sa však spaľovanie kalórií zvyšuje na 266 kalórií. Je dôležité si uvedomiť, že väčšina cvičení zameraných na tónovanie je krátkodobá a vyžaduje len krátke výkyvy aktivity. Ak robíte kalisteniku a podobné rutiny skôr na dlhší čas ako na určitý počet opakovaní, začnete mať aeróbny účinok, ktorý môže zvýšiť spaľovanie kalórií.

Svalová hmota a metabolizmus

Aj keď vo všeobecnosti posilňujete cvičenie s tonizáciou, tréning svalov môže hrať kľúčovú úlohu pri znižovaní telesnej hmotnosti. Sval vyžaduje viac energie ako tuk, aj keď aktívne nevykonávate. V dôsledku toho vám zvýšenie svalovej hmoty môže pomôcť rýchlejšie spaľovať kalórie, keď cvičíte, a zvýšiť váš metabolizmus, keď odpočívate.

Účinne spaľuje tuk

Ak chcete počas cvičenia spáliť viac tuku, musíte sa zamerať na kardiovaskulárne cvičenie, ktoré zvyšuje váš srdcový rytmus a spolieha sa na veľa svalov a svalových skupín. Mierne kardio, ako je chôdza, spaľuje menej kalórií ako intenzívnejšie kardio, ako je beh. Napríklad osoba s hmotnosťou 185 libier, ktorá kráča 30 minút za hodinu, spáli asi 178 kalórií. Tá istá osoba bude spaľovať 355 kalórií s rýchlosťou 5 km / h po dobu 30 minút.


Pozri si video: Cvičenie na doma - Spalovanie tuku ! (Septembra 2021).