Vhodnosť

Prečo sa pri plávaní Freestyle bolí vrcholy mojich nôh?


Vytlačenie steny steny bazéna môže spôsobiť podvrtnutie členku.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Pokiaľ ide o plávanie, vaše nohy pracujú rovnako tvrdo ako ruky, keď vás poháňajú vpred proti vode. Silné chodidlá a pružné členky sú životne dôležité pre konkurencieschopné plávanie a zranenia chodidiel sú bežné pri voľnom plávaní. Rozsah pohybu nôh vo voľnom štýle si vyžaduje ohnuté členky a špicaté prsty, aby účinne flutter kopol. Môže to viesť k zraneniam, ako sú kŕče, ktoré spôsobujú bolesti svalov v nohách.

Kŕče nie sú zábavné

Bolesť lokalizovaná v hornej časti nôh pri plávaní je často spôsobená kŕčmi. Podľa Swimming.org sa bolesť často vyskytuje po freestyle kope alebo otočení smerom. Ak je bolesť krátka a ostrá svalová kŕč, pravdepodobne máte svalové kŕče. Jednou z hlavných príčin kŕčov je prepracovanie svalov príliš častým trénovaním s hmotnosťou. Kŕče sa môžu vyskytnúť aj v dôsledku dehydratácie a nedostatku elektrolytov vo svaloch. Aby ste zabránili kŕčom, pite veľa vody alebo športových nápojov s elektrolytmi, aby zostali hydratované. Ak cvičíte s váhami, odpočinajte si každú svalovú skupinu dva alebo tri dni po tréningových sedeniach.

Bolesť a bolesť

Napríklad zápal spôsobený opakovaným pohybom členka a chodidla pri vykonávaní flutterového kopu je častou príčinou bolesti. Podľa Cleveland Clinic je zápal šliach najčastejším zranením plavcov a zlá technika plávania - napríklad plávanie s „kick-kick“ - zvyšuje vaše chodidlá stresu. To vedie k zápalu členkov a nôh, čo môže spôsobiť bolesť. Príliš namáhavé prsty na nohách môžu tiež viesť k kŕčom a zápalom šliach. Udržujte prsty na nohách uvoľnené, aby sa pri plávaní vyhýbali prstom na nohách.

Vyhnúť sa bolesti

Zahrievacie sedenie pred plávaním vám môže pomôcť vyhnúť sa kŕčom a bolesti na vrchole nôh. Zahrievanie tiež zlepšuje pružnosť svalov a kĺbov. Stačí päťminútový jogging alebo plávanie a sústredenie sa na uvoľnenie kĺbov pri pohybe vo vode. Po zahriatí začnite roztiahnuť členky a prsty jemne ich roztiahnite. Posaďte sa na lavicu a roztiahnite jednu nohu vpred, udržujte koleno rovno. Ohnite členky a nasmerujte prsty na nohách dopredu, až ucítite roztiahnutie. Otočte členok rôznymi pohybmi a pokúste sa vystopovať abecedu pomocou pohybu členka. Tento postup zopakujte päťkrát, kým skočíte do bazéna.

Napraviť pohyb

Správna technika plávania vám môže pomôcť vyhnúť sa bolesti nôh a zlepšiť celkový výkon. Pri vykonávaní freestylových kopov udržujte členky uvoľnené a diskety. Podľa Swim Smooth vystrčte prsty opatrne, aby ste sa vyhli kŕčom. Mali by ste kopať z bokov a nie z kolien, aby ste zlepšili svoj celkový rozsah pohybu dolných končatín. Počas kopania nechajte kolená ohnúť sa a uistite sa, že sú členky v súlade s bokmi.