Vhodnosť

Tréning a šprinty pre pešiu turistiku

Tréning a šprinty pre pešiu turistikuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pešia turistika môže byť vzrušujúcou formou cvičenia, ak je vaše telo pripravené na výzvy.

Comstock Images / Comstock / Getty Images

Ak plánujete pešiu túru, najmä dlhú na náročnom teréne, venujte dostatok času na to, aby ste sa vyrazili na cestu. Príprava tela na fyzické problémy, s ktorými sa stretnete na túre, vám umožní vychutnať si čas vo veľkej prírode bez toho, aby ste utrpeli extrémnu únavu alebo zranenie. Implementácia tréningu vzdialenosti, sily a stúpania, ako aj cvičenia sprintu môžu pomôcť zabezpečiť, že keď príde čas zasiahnuť chodníky, vaše telo bude pripravené.

Silový tréning

Väčšina túr bude vyžadovať, aby ste zapojili svaly, ktoré nemusíte používať počas svojho bežného pracovného dňa. Pešia turistika po nerovnom teréne, ktorý zahŕňa skaly, balvany alebo prudké svahy, si môže vyžadovať väčšiu silu ako pravidelná prechádzka. Aby ste sa na takéto výzvy pripravili, vybudujte silovú silu a vytrvalosť prostredníctvom silového tréningu. Svaly, na ktoré je potrebné zacieliť, sú podľa časopisu „Fitness“ vaše základné svaly a svaly spodnej časti tela vrátane brušných svalov, glutes, bokov a stehien. Posilnenie týchto svalov vám umožní rýchlejšie stúpať a môže tiež pomôcť predchádzať zraneniam. Drepy, mŕtve vleky, nástenné sedadlá, drví a výpady sú všetky typy silových tréningov, ktoré sa zameriavajú na budovanie týchto základných svalov a prípravu vášho tela na chodník.

Diaľkový výcvik

Pešia turistika si vyžaduje vytrvalosť, najmä ak máte v pláne ísť na veľké vzdialenosti. Aby ste sa pripravili na dlhé kilometre, cvičte na kardio alebo aeróbne cvičenie, trikrát až päťkrát týždenne s miernou intenzitou. Pôsobí na vaše srdce a pľúca, ako aj na hlavné svalové skupiny vášho tela. Chôdza, beh, jazda na bicykli a plávanie vám pomôžu vybudovať kardiovaskulárnu vytrvalosť na dlhé túry. Ak máte v pláne nosiť balíček na svojej túre, simulujte túto situáciu tým, že budete mať pri tréningu balíček. Možno budete chcieť nosiť turistické topánky ako súčasť svojho diaľkového tréningu, aby ste ich v predstihu zlomili.

Tréning pre strmý terén

Zvážte, aký bude pravdepodobne váš terén. Ak zahŕňa strmé svahy, budete sa chcieť uistiť, že vaše telo je pripravené na túto výzvu. Namiesto toho, aby ste vždy trénovali na rovnom podklade, zmeňte svoje bežecké alebo pešie postupy tak, aby zahŕňali kopce. Vlak do kopca a z kopca. Ak trénujete na bežiacom páse, upravte nastavenia tak, aby pri chôdzi obsahovali aj sklon. Horolezec v schodoch môže tiež pomôcť telu zvyknúť si na pohyb pri šplhaní smerom nahor.

Sprint Training

Sprinting môže výrazne zlepšiť celkovú kondíciu a pomôže vám pripraviť sa na ďalšiu turistickú výzvu. Hill sprinty môžu byť obzvlášť efektívne, aby vám pomohli vybudovať sval pre rozmanitý terén túry. Nájdite krátky kopec a začnite s jeho sprintingom dvakrát a pridávaním ďalších opakovaní v priebehu budovania svalovej vytrvalosti. Táto výdrž tiež pomôže zvládnuť vaše tréningy na dlhé vzdialenosti oveľa efektívnejšie. Keď ste konečne narazili na chodník, môžete zakryť pôdu bez straty dychu a vychutnať si scenériu okolo vás.