Vhodnosť

Ako vytvára trampolína svalovú hmotu?

Ako vytvára trampolína svalovú hmotu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mini trampolínu je možné zakúpiť v mnohých obchodoch s hardvérom a športom.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Skákanie na trampolíne nie je len pre zábavu; je to skvelý spôsob, ako si vybudovať svaly v jadre a spodnej časti tela. Trampolínové cvičenie buduje veľké svalové skupiny a zlepšuje celkovú úroveň kardiovaskulárnosti. Americká asociácia srdca odporúča, aby ste každý deň robili minimálne 30 minút kardiovaskulárneho tréningu päť dní v týždni a minimálne dva dni stredne silného až vysoko intenzívneho tréningu odporu. Trampolínovanie vám môže pomôcť dosiahnuť tento cieľ pri budovaní a tonizovaní svalov v tele.

Základné svaly

Skákanie na trampolíne pomáha budovať vaše základné svaly, keď potrebujete udržiavať dobré držanie tela a rovnováhu pri trampolíne. Vaše základné svaly udržiavajú celé vaše telo stabilizované a poskytujú potrebnú podporu pre všetky pohyby. Aby ste ešte viac zdôraznili svoje základné svalové stability počas trampolínovania, počas skoku si namiešajte cvičenia na zdvíhanie nôh, napríklad pri skákaní si kolená prinesiete na hrudník.

Bedrové a zadné svaly

Vaše bedrové a zadné svaly sú známe aj ako vaše svrbivé svaly. Zložená z troch rôznych svalov, gluteus maximus, gluteus minimus a gluteus medius, poskytuje vaše glute stabilitu v oblasti panvy a pomáha kontrolovať pohyb bedra. Akcia skákania použitá na trampolíne buduje silné svalové svaly, pretože vás poháňajú zdvíhaním nahor a ovládajú schopnosť vášho tela zvládať zostup.

Svaly nôh

Svaly nôh sa cvičia aj pri skoku hore a dole na trampolíne. Vaše štvorhlavý sval, hamstringy a lýtkové svaly sa používajú na to, aby vás odtlačili z trampolíny a absorbovali vašu váhu pri pristávaní. Na rozdiel od iných skokových cvičení, ako je švihadlo, trampolína znižuje mieru dopadu na kolená a členky, vďaka čomu je cvičenie bezpečnejšie ako iné možnosti.

Svaly hornej časti tela

Aj keď trampolínovanie nemusí priamo zacieľovať svaly hornej časti tela, môžete zahrnúť celý rad ďalších pohybov, ktoré vám pomôžu cvičiť aj svaly rúk a ramien. Pre ľahký pohyb zahrňte ramená skákania a zdvihu s trampolínou. Podobne môžete predĺžiť ruky priamo pred vpredu, keď skáčete kolenné hrudníky pre celotelové cvičenie - jadro, spodné telo a ruky. Na zvýšenie úrovne odolnosti pri všetkých cvičeniach s trampolínou používajte závažia na zápästie.Komentáre:

 1. Goltilrajas

  Neobťažuje ma to.

 2. Shakami

  Ďakujem Afurovi za skvelý príspevok. Čítal som to veľmi pozorne a naučil som sa veľa hodnoty pre seba.

 3. Berwyk

  What excellent phrase

 4. Joss

  These are the creatures,

 5. Mac Artuir

  Mudrenee morning evening.

 6. Negis

  Prepáčte, túto správu som odstránil

 7. Daman

  effectively?Napíšte správu