Športové

Ako ľahko pretiecť vodu


Pri šliapaní vodou šetrite energiu.

Obrázky Adam Pretty / Lifesize / Getty

Liečba vody je pohybom paží a nôh, aby ste sa udržali nad vodou. Zvyčajne ľudia šliapajú vodu na hlboký koniec bazéna alebo do hlbokých oblastí otvorenej vody, kde nemôžu stáť. Ošetrenie vody môže byť technikou prežitia a vo väčšine tried plávania sa vyučuje ako opatrenie osobnej bezpečnosti. Ľahko napúšťajte vodu pomocou čo najmenšieho množstva energie na to, aby ste zostali nad vodou.

1.

Prejdite vodu vo zvislej polohe. Udržujte svoju tvár nad povrchom, aby ste predišli prehltnutiu vody. Zoberme si prirodzenú polohu, ktorá bude pohodlná na dlhodobé udržanie. Veľa ľudí sa ohýba v páse len o niečo, zatiaľ čo udržuje chrbát rovno, aby bol jemnou dezénovou pozíciou.

2.

Mierne ohnite lakte, aby ste si vytvorili dlhé lopatky s rukami. Pozdvihnite ruky zo strán do strán a tesne pred hrudníkom v širokých lebkách. Pracujte pomaly, aby ste zabránili príliš rýchlemu vyčerpaniu. Kľúčom k ľahkému šliapaniu vody je vynaloženie čo najmenšieho množstva energie.

3.

Nakopte si nohy do širokých, pokojných úderov, zatiaľ čo si lebíte rukami. Použite nožnicový kop - spojte nohy a potom ich roztiahnite do tvaru písmena V, aby ste dokončili jeden kopový cyklus. Tento štýl kopu posilňuje vaše telo do takej miery, aby udržoval hlavu mimo vody.

4.

Keď sa unavíte, stočte sa na chrbát a vznášajte sa. Akonáhle znovu získate svoju silu, vráťte sa do zvislej polohy behúňa. Ak potrebujete odpočívať na rukách, prestaňte lebať a kopajte ťažšie. Scull rýchlejšie a prestať kopať, keď vaše nohy potrebujú prestávku.

Tip

  • Použite bezpečnostné techniky, ktoré vám pomôžu zostať pokojné, ak sa pri šliapaní na vodu stanete ohromení alebo budete mať obavy. Zdvihnite si bradu, aby ste držali hlavu nad hladinou vody a zamerali sa na svoje dýchanie. V skutočnej núdzi mávnite rukami nad hlavou, aby upútali pozornosť plavčíka alebo diváka.

Pozri si video: Tekutá lepenka SK (Jún 2020).