Vhodnosť

Bežecký pás vzorec používaný na výpočet kalórií


Bežecké pásy používajú počítač na odhad vášho spálenia kalórií.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Väčšina bežeckých tratí bude zobrazovať vaše kalórie. To vás môže nechať zaujímať, odkiaľ číslo pochádza. Tieto odhady nie sú vytrhávané z ovzdušia, ale nie sú bez problémov. Pochopte, ako bežecké trate počítajú kalórie a uvedomujú si možné nepresnosti.

Základy vzorca

Podľa fyzika a atléta Alexa Hutchinsona vypočítajú bežecké pásy výpočet spáleného množstva kalórií rovnakým spôsobom ako kompendium fyzickej aktivity - databáza fyzických aktivít. Hutchinson vysvetľuje, že každej aktivite je priradená hodnota, ktorú môžete použiť na odhad počtu spálených kalórií na kilogram telesnej hmotnosti. Napríklad beh a chôdza rôznymi rýchlosťami majú rôzne hodnoty, pretože spaľujú kalórie rôznymi rýchlosťami.

Metabolický ekvivalent

Hodnota priradená rôznym fyzickým činnostiam sa nazýva hodnota úlohy metabolického ekvivalentu. Zvyšok má hodnotu THT 1,0. Prevádzka pri rýchlosti 5,2 km / h má hodnotu MET 9,0, čo znamená, že spotrebujete deväťkrát toľko energie ako v pokoji. Na druhej strane jazda rýchlosťou 4 mph má hodnotu MET 6,0, čo znamená, že spotrebuje iba šesťnásobok energie odpočinku.

MET vzorec

Vzorec použitý na zistenie vášho spálenia kalórií na základe hodnoty MET je hodnota MET vynásobená vašou hmotnosťou v kilogramoch a časom aktivity v hodinách. Napríklad, ak vážite 70 kilogramov a jazdíte na bežiacom páse pol hodiny pri rýchlosti 4 mph, vynásobte 70 hodnotou MET 6,0 a 0,5 pri spaľovaní kalórií 210. Ak chcete previesť svoju váhu v librách na kilogramy vydeľte 2,2.

Nedostatky vzorca

Kalorická výživa je vo všeobecnosti dobrá, ale nemusí byť presná pre všetkých jednotlivcov. Podľa Hutchinsona sú tieto vzorce založené na údajoch pre priemerného jednotlivca. Ak máte viac telesného tuku ako priemerný človek, budete mať nepresný odhad spálenia kalórií, pretože tuk spaľuje menej kalórií ako sval. Naopak, ak ste svalovejší ako priemerný odhad spálenia kalórií bude nižší, ako by mal byť.