Vhodnosť

Výhody Powerliftingu


Powerlifting môže byť veľmi prospešným prenasledovaním.

Justin Sullivan / Getty Images Novinky / Getty Images

Powerlifting je neelaxická forma vzpierania, kde sa pretekári snažia squatovať, bench pressu a zdvíhať najťažšie možné váhy. Niektorí pretekári nemajú v úmysle súťažiť na stretnutí, ale stále používajú powerlifting ako svoju hlavnú formu cvičenia. Powerlifting ponúka niekoľko výhod, ale iba ak budete tvrdo pracovať, trénovať často, riadiť sa správnym programom a robiť výťahy v dobrej forme, najlepšie pod vedením skúseného trénera.

Rozvíjajte veľkú silu

Powerlifting je hlavne o zdvíhaní ťažkých závaží; tí najlepší zdvíhači v športe môžu zdvihnúť viac ako 1 000 libier. Aj keď sa vám nikdy nemusí podariť vyvinúť túto úroveň sily, tréning silového zdvíhania zaistí, že sa stanete oveľa silnejšími ako priemerní návštevníci posilňovne. Sila je užitočným atribútom fitnes a môže omnoho ľahšie zvládnuť veľa náročných denných aktivít. Budete tiež veľmi populárni, keď sa vaša rodina a priatelia chcú hýbať vecami.

Budujte silnejšie kosti

Kostná hmota a hustota majú s vekom tendenciu klesať. Ak sa ignoruje, táto strata kosti môže viesť k osteoporóze, zdravotnému stavu vyznačujúcemu sa krehkými kosťami, pádmi a zlomeninami. Zdvíhanie ťažkých váh, konštantný tréning v silovom zdvíhaní, kladie na vaše kosti riadený stres, ktorý zvyšuje hmotnosť a hustotu.

Zväčšiť veľkosť svalov

Powerlifters sú často také veľké a svalnaté ako kulturisti, aj keď nie sú špeciálne trénovaní na veľkosť svalov - hoci niektoré powerliftery skrývajú svoje svalstvo pod vrstvou tuku. Zvýšená svalová hmota môže byť užitočná v športe, ako je futbal a hokej, a môže dodať príjemnému tvaru inak chudú postavu. Tieto tri silové zdviháky zabezpečujú, že všetky hlavné svaly sú opracované a robia sa aj pomocné cvičenia, aby sa vyrovnali akékoľvek medzery vo vývoji svalov.

Zvýšte svoj metabolizmus

Pokúšate sa zbaviť alebo udržať svoju váhu? Popadnite činku a zdvíhajte! Powerlifting vám pomáha rozvíjať silné a chudé svalové tkanivo, ktoré vám nielen dodáva tónovaný vzhľad, ale - pretože sval je veľmi metabolicky aktívne tkanivo - spaľuje kalórie po celý deň.

Zaručte svoju spokojnosť

Vybudovanie a testovanie sily v drepe, bench presse a deadlift môže byť veľmi uspokojivé - najmä ak máte skutočne dobrý tréning, prekonáte osobný rekord alebo si dobre konkurujete. Rozvíjanie sily si vyžaduje obetu, disciplínu, nepohodlie a odhodlanie, ale bude to stáť za to, keď zdvihnete váhu, ktorá bola predtým iba snom. Mnoho ľudí cvičí bez jasne stanovených cieľov, ale tréning silového zdvíhania je veľmi špecifický - metódou aj zamýšľaným výsledkom.