Vhodnosť

Bežecký pás naklonený v porovnaní so schodmi


Postavte sa do svahu alebo vyrazte do schodov kvôli kardiovaskulárnemu zdraviu.

Videli ste údaje - kardio cvičenie vedie k chudnutiu a zdraviu srdca. Dospelí v skutočnosti potrebujú najmenej 150 minút cvičenia so strednou tempom alebo 75 minút cvičenia s vysokou intenzitou. Mierne úpravy vašej rutiny však môžu mať dramatické následky na tonizovanie svalov a spálené kalórie. Napríklad pri zdvíhaní schodov a stúpaní po schodoch sa aktivujú rôzne svalové skupiny ako chôdza po rovnom povrchu. Je však jeden lepší ako druhý? Pred začatím novej rutiny sa porozprávajte s lekárom.

Porovnanie kalórií

Kardio cvičenie spaľuje kalórie, ale nie je to jedna veľkosť, ktorá sa zmestí všetky do metabolického rozsahu. Pre dospelého 160 kilogramov chôdze rýchlosťou 5 míľ za hodinu na bežiacom páse môžete spáliť 661 kalórií - ak prihlásite jednu hodinu pohybu. Pridajte sklon a zdvojnásobte svoje spaľovanie kalórií. Bežecký pás nastavte na 10-percentný sklon, aby ste mohli využívať bonus na zníženie kalórií. Zosilnite ju ďalej a používajte intervaly sklonu. Striedanie medzi 10-percentným stúpaním a takmer plochým bežiacim pásom dokáže spáliť o 30 percent viac, ako by ste mali bez stúpania. Schodiskové schody alebo schody môžu spáliť okolo 1 000 kalórií za hodinu; Aby ste toľko spálili, budete sa však musieť pohybovať rýchlosťou dvoch krokov za sekundu.

Kardiovaskulárne porovnanie

Stúpanie po schodoch aj použitie bežiaceho pásu so stúpaním vykazujú kardiovaskulárne prínosy. Ako pravidelný horolezec alebo krokový stroj používateľ znižuje srdcový rytmus a zlepšuje to, ako vaše telo používa kyslík počas cvičenia. Používatelia používajúci lezenie po schodoch tiež zaznamenávajú nárast ich „dobrého cholesterolu“ alebo lipoproteínu s vysokou hustotou. Bežecký pás so stúpaním poskytuje podobné výhody. Z kardiovaskulárneho hľadiska však nie je rozdiel medzi stresom a srdcovým svalstvom medzi miernym spustením na bežiacom páse alebo prechádzkou po svahu.

Aktivácia svalov

Vaše štvorkolky a hamstringy, dokonca aj vaše teľatá, sú svaly typu go-to, ktoré vaše telo pri pohybe posúvajú dopredu. Keď sa plavíte po rovnej zemi, klzáky majú zadné sedadlo. Ale zdvihnite sklon trenažéra alebo sa choďte na schody a aktivujete tiež svoje svrbenie svalu. Chôdza na svahu aktivuje tkanivo glute, rovnako ako lezenie po schodoch. Obidve prinesú zhruba rovnaké výsledky. Obaja sa zameriavajú na glute, boky a naďalej tónujú stehná.

Dôležité informácie

Napriek podobnostiam musí byť bezpečnosť prioritou. Postupne zvyšujte sklon vášho bežeckého trenažéra a pomaly sa vkĺznite do behu s rýchlosťou 5 míľ za hodinu. Používajte bežecký pás, ktorý má robustnú základňu, ktorá sa netrasie a má hladký bežiaci pás. Vyhľadajte núdzové vypnutie alebo nastavenie vášho bežiaceho pásu, ktoré automaticky zníži sklon, a ak je to potrebné, použite ho. Používajte schody alebo schody, ktoré nie sú trhavé alebo zvlnené. Pri behu alebo chôdzi na tribúnach štadióna alebo na iných schodiskách buďte opatrní. Dbajte vždy na pešiu premávku a pozerajte sa priamo pred seba - nie na vaše nohy. A keď bežíte po schodoch, spustite sa a choďte dolu.

Zdroje (1)