Vhodnosť

Bežecké pásy strácajú brušný tuk pre začiatočníkov


Využite cvičenie vo vnútri pomocou bežiaceho pásu.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Bežecké pásy nie sú len na zlepšenie vašej kardiovaskulárnej kondície, ale môžu tiež prejsť dlhú cestu, aby pomohli tomuto tvrdohlavému brušnému tuku vziať na túru. Aj keď sa zdajú byť dosť zastrašujúce a nebezpečné, bežecké pásy sú v skutočnosti bezpečným a ľahkým spôsobom, ako sa dostať do svojho každodenného kardio. Ak ste ho ešte nikdy nepoužili, dajte trénerovi návod, ako spustiť bežecký pás. Akonáhle sa dostanete na to prišiel, môžete si vybrať z rôznych rotopedov, ktoré vám pomôžu stratiť ten brušný tuk raz a navždy. Vaše úsilie na bežiacom páse samozrejme podporí zdravá, výživná a kaloricky inteligentná strava. Pred začatím nového cvičenia sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Pomalý a stabilný vyhrá preteky

Ak ste v pokušení naskočiť na bežecký pás a začať bežať, mali by ste lepšie odčerpávať prestávky. Zatiaľ čo vaše nadšenie je tlieskané, začiatočníkom riskujú zranenie a nadmerné školenie, ak budete postupovať príliš rýchlo. Namiesto toho choďte na prechádzku. Začnite pomalým pohodlným tempom po dobu 5 až 10 minút, až kým nebudete mať pocit, že vaše telo je pripravené na intenzívnejšiu činnosť. Od tejto chvíle zvyšujte rýchlosť, až kým nedosiahnete svižné tempo, ktorým môžete pohodlne hovoriť 10 až 20 sekúnd súčasne. Pokračujte v tejto intenzite po dobu 30 minút, potom postupne znížte svoju rýchlosť a dokončite päťminútové ochladenie.

Pridajte malý sklon

Pridajte trochu rutiny do bežiaceho pásu, aby ste zvýšili intenzitu tréningu. Čím vyššia je intenzita, tým viac kalórií spaľujete a tým viac brušného tuku strácate. Cvičenie začnite ľahkým zahrievaním päť až desať minút bez sklonu. Keď ste pripravení ísť, narazte do svahu o niekoľko stupňov, aby sa cítil náročné, ale nie také náročné, že nemôžete dokončiť 30 minút cvičenia. Počas tréningu nedávajte ruky na držadlá, namiesto toho sa pri práci spoliehajte na spodnú časť tela. Akonáhle stlačíte 30-minútovú značku, znížte sklon späť na nulu a dokončite päťminútové ochladenie. Uchovávajte záznamy o vašom postupe od relácie k relácii a zvyšujte sklon, keď sa vaše telo prispôsobuje každej rutine.

Vyrazte to

Akonáhle budete mať bežecký pás prišiel, vyskúšajte jogging. Najprv sa budete možno cítiť trochu zvlnený, ale čoskoro sa budete cítiť ako druhá prirodzenosť. Pred začatím bežeckého tréningu začnite s zahriatím na päť až desať minút, ktoré sa začína chôdzou a postupne sa zvyšuje na pomalý beh. Jogujte pohodlným tempom po dobu najmenej 30 minút. Ak vám chýba výdrž na nepretržité behanie, nebojte sa chodiť každých päť až 10 minút, aby ste dostali srdce a pľúca dostihnúť. Ukončite svoje cvičenie päťminútovým ochladením.

Zmiešajte to

Intervalový tréning vám dáva šancu zamiešať si bežiaci pás a zabrániť extrémnej nude. Tento typ rutiny vyžaduje intenzívnejšiu formu cvičenia a nemusí byť pre každého. Začnite pomaly a vyskúšajte vodu - vždy môžete zvýšiť svoju intenzitu pri zlepšovaní svojej kondície. Po piatich až 10 minútach zahrievania začnite behať v takej intenzite, že je pre vás ťažké viesť konverzáciu. Udržujte toto tempo po dobu 30 až 60 sekúnd, potom pomaly na prechádzku. Chôdza po dobu 60 až 90 sekúnd, potom sa vráťte k vyššiemu tempu intenzity. Pokračujte v tomto pracovnom / odpočinkovom cykle po celú dobu cvičenia, ktoré by malo trvať asi 20 minút. Dokončite päťminútovým ochladením. Intervalový tréning sa dá využiť aj na tréning chôdze a stúpania.