Vhodnosť

Bežecký pás beží na chudnutie


Beh na bežiacom páse vám môže pomôcť schudnúť a zlepšiť vašu kondíciu.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Beh je jedným z najúčinnejších cvičení, ktoré môžete urobiť pre chudnutie. Spálením priemerne 100 kalórií na míľu v závislosti od vášho rámu môžete prejsť na štíhlejšie telo, keď skombinujete svoje cvičenia so zdravou výživou. Bežecké pásy sú obzvlášť užitočné, keď sa snažíte dodržať plán behu, pretože ponúkajú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, nastavenie tempa, sledovanie najazdených kilometrov a ďalšie výhody, ktoré vám pomôžu zostať na ceste k znižovaniu telesnej hmotnosti a celkovej kondícii.

Beh a chudnutie

Strata 1 kilogramu telesnej hmotnosti vyžaduje deficit 3 500 kalórií a beh na bežiacom páse vám môže pomôcť dosiahnuť tento súčet rýchlejšie ako mnoho iných foriem kardio. Podľa publikácie Harvard Health Publications môže 155-libra spaľovať 372 kalórií za 30 minút udržiavaním tempa chodu 10 minút na míľu. S týmito číslami by ste stratili 1 libru týždenne za menej ako päť hodín celkovo na bežiacom páse, za predpokladu, že nebudete jesť viac, aby ste to kompenzovali. Zdravým prispôsobením vašej výživy môžete ešte viac zvýšiť mieru chudnutia.

Funkcie a nastavenia

Pomocou bežiaceho pásu pre svoje cvičenia môžete zostať na tempe na chudnutie sledovaním vášho tempa, vzdialenosti a sklonu. Ak viete, ako rýchlo a ďaleko musíte bežať, aby ste spálili určitý počet kalórií, môžete pomocou funkcií robota nastaviť rýchlosť a spravovať svoje míle. Namiesto toho, aby ste sa museli držať svojho tempa, sa môžete spoľahnúť na pás bežiaceho pásu, aby ste si udržali určitú rýchlosť. To vám pomôže dosiahnuť vaše ciele týkajúce sa chudnutia zabezpečením dokončenia tréningov, ktoré potrebujete na spálenie potrebných kalórií.

Získanie maximálneho množstva spálených kalórií

Funkcie trenažéra pomáhajú monitorovať váš pokrok a pomáhajú vám tiež schudnúť tým, že vám umožňujú zvýšiť svoj sklon a robiť intervaly rýchlosti pomocou nastavenia tempa. Beh na svahu vám pomôže spáliť viac kalórií ako beh na rovnom povrchu tým, že zapojíte viac svalov a núti vás tvrdšie pracovať. A podľa časopisu „Shape“ intervaly spôsobujú, že vaša srdcová frekvencia stúpa a klesá, takže vaše telo sa na tréning nikdy neupravuje. To ho núti spaľovať viac kalórií, ako keby ste bežali rovnomerným tempom. Počas tréningu na trenažéri simulujte tri kopce a začleňte tri až štyri rýchlostné intervaly, čo vám umožní krátke a pomalšie oddychové obdobia.

Dôležité informácie

Pretože prevádzka väčšieho množstva a menej jedla je taká silná kombinácia chudnutia, je dôležité uprednostňovať svoje zdravie, keď púšťate kilogramy. Aj keď sú to zdravé návyky, beh a znižovanie kalórií môžu viesť k škodlivým návykom, ako sú poruchy príjmu potravy a závislosť od cvičenia, ak sa vezmú do extrému. Poraďte sa so svojím lekárom a vytvorte zvládnuteľný plán chodu a výživy, aby ste lepšie zabezpečili svoje zdravie a bezpečnosť.

Zdroje (3)