Vhodnosť

Je šokový absorbér bežiaceho pásu?

Je šokový absorbér bežiaceho pásu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tlmiče nárazov na bežiacom páse môžu vášmu kroku dodať trochu pružiny.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Bežecké pásy používajú rôzne metódy na tlmenie otrasov vášho nárazu, ktorý sa môže prejaviť menšou záťažou vašich kĺbov ako jazdou po tvrdých povrchoch, ako je betón. Beží vonku a na bežiacom páse má svoje výhody a nevýhody, ale ak je problém s kĺbmi, je potrebné, aby ste pokračovali v bežeckom páse so silným systémom tlmenia nárazov. Poraďte sa so svojím lekárom o behu na bežiacom páse, ak ste na cvičení nový alebo máte problémy s kĺbmi alebo nohami.

Bežecký pás Anatómia

Existuje široký výber bežiacich pásov, ale väčšina má podobnú anatómiu. Všetky majú plošinu, ktorá je materiálom pozdĺž spodnej časti stroja, ktorý vytvára nášľapnú plochu bežiaceho pásu. Paluba môže byť vyrobená z rôznych materiálov vrátane drevotrieskových dosiek a silnejších drevovláknitých dosiek so strednou hustotou. Pás sa otáča okolo paluby; Niektoré opasky majú viac vankúša ako iné. K drahším bežiacim pásom patria pružiny alebo tlmiče nárazov pod palubou.

Bežecký pás verzus pevné povrchy

Podľa štúdie z roku 2008 „A Kinematika a kinetické porovnávanie bežeckého a bežeckého pásu“, uverejnenej v publikácii „Medicína a veda v športe a medicíne“, sú pozemné reakčné sily na bežiacom páse výrazne nižšie ako na tvrdých povrchoch. Tvrdé povrchy, ako sú betón a asfalt, vytvárajú pri každom kroku nepríjemné účinky na vaše kĺby. V priebehu času to môže viesť k poraneniu alebo bolesti kĺbov. Bežecký pás poskytuje mäkší povrch a tlmí každý krok, aby sa znížil náraz kĺbov.

Druhy tlmičov

Tenšie paluby na bežeckých pásoch, ako sú 3/4 palce alebo menej, často vedú k odrazom, keď krokujete. Zmierňuje ranu každého kroku, ale pri behu to môže zhodiť vašu kadenciu. Najlepšie je používať tieto typy bežeckých pásov, keď chodíte namiesto behu. Bežci by mali používať paluby s hrúbkou najmenej 1 palec, hoci tlmenie nárazov nie je také silné. Pásy ponúkajú rôzne úrovne tlmenia, aby absorbovali náraz; drahšie pásy často poskytujú lepšie tlmenie. Bežecké pásy vyššej kategórie môžu mať skutočné tlmiče nárazov vo forme strategicky umiestnených pružín alebo pogumovaných vankúšov pod palubou. Niektoré systémy vám umožňujú nastaviť úroveň absorpcie otrasov tak, aby vyhovovali vašim potrebám cvičenia; mäkšie povrchy sťažujú váš tréning, akoby ste cvičili na piesku, zatiaľ čo tvrdšie povrchy bežiaceho pásu lepšie kopírujú pevnejšie vonkajšie povrchy.

Viac ako vonku

Hlavný rozdiel medzi vonkajším cvičením a cvičením na bežiacom páse spočíva v tom, že na bežiacom páse nestretnete rovnaké zmeny prirodzeného sklonu a odpor vzduchu ako na vonkajších povrchoch. Bojujte proti tomu vždy miernym stúpaním na bežiacom páse, aby ste lepšie kopírovali prechádzku alebo beh vonku. Sklon 1% sa zvyčajne premieta do chôdze alebo behu nad úrovňou zeme vonku. Mnoho strojov vám tiež ponúka možnosť vytvoriť program stúpania, ktorý mení sklon tak, aby simuloval beh po rovných povrchoch, ako aj na svahoch hore a dole, pričom stále využíva výhody mäkšej jazdnej plochy na bežiacom páse.

Foto Kredity

 • BananaStock / BananaStock / Getty ImagesKomentáre:

 1. Dozilkree

  Sorry, I pushed that idea away :)

 2. Dafydd

  Nie v tomto podnikaní.

 3. Zolorisar

  Ospravedlňujem sa, ale je to absolútne ďalšie. Kto iný, čo môže pustiť?

 4. Jaecar

  Táto veta je jednoducho úžasná)

 5. Jagger

  Good afternoon to all visitors to this beautiful blog. I also want to contribute to the whole history of positive reviews. Like all other users of this blog, I am completely satisfied with absolutely everything (which is quite rare, since I am a teacher by profession). The speed of work, navigation, a conventionally understood interface and a whole sea of ??positive information are my favorite environment. Today I am the first time on this site, but I am ready to become an active user of it. I will be glad to everyone who will support me and will also use this blog day after day.Napíšte správu