Vhodnosť

Ako počítajú bežecké pásy?

Ako počítajú bežecké pásy?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na bežiacom páse môžete bežať „do kopca“ na sekundy, minúty alebo dokonca hodiny.

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Cvičenie na bežiacom páse ponúka oproti vonkajším tréningom veľa výhod. Napríklad máte zaručené dobré počasie a mäkký povrch a väčšina bežeckých tratí vám umožní sledovať údaje, ako napríklad srdcový rytmus a kalorické výdavky. Možno najlepšie zo všetkých môže stroj vypočítať a zobraziť sklon pásu vyjadrený v percentách jeho stupňa; pretože môžete presne nastaviť sklon aj rýchlosť, môžete svoje „kopcové“ tréningy s veľkou presnosťou doladiť.

Percentuálny stupeň je definovaný

Percentuálny podiel, ktorý zobrazuje konzola bežiaceho pásu, je určený sklonom alebo hodnotou uhla medzi podlahou a pásom pre bežiaci pás. Tento uhol sa môže pohybovať od 0 do 90 stupňov. Percentuálny stupeň začína na nule, keď je pás plochý, je 100 pri sklone 45 stupňov a blíži sa k nekonečnu, keď sa sklon blíži 90 stupňov. Z geometrického hľadiska je percentuálny stupeň tangens uhla sklonu.

Sklony v reálnom živote

Ak sa chystáte využiť funkciu sklonu vášho bežiaceho pásu, je užitočné vedieť, do čoho daný stupeň premieta vo svete skutočné topografické prvky, či už ide o ľudské alebo prírodné konštrukcie. Medzištátne diaľnice v USA majú maximálny povolený stupeň 6 percent, s niekoľkými výnimkami pre cesty, ktoré prechádzajú neobvykle hornatým terénom. 7,5-míľový závod vo Washingtone sa môže pochváliť priemernou známkou takmer 12 percent.

Výpočet sklonu

Pomocou páskového meradla alebo pravítka môžete ručne robiť to, čo robí bežiaci pás prostredníctvom svojho vnútorného mechanizmu: zmerajte „vzostup“, to znamená zvislú výšku pásu od vodorovnej polohy a „beh“, čo je vzdialenosť. pozdĺž podlahy od zadnej časti pásu k bodu priamo pod prednou časťou nakloneného pásu. Ak chcete vypočítať percentuálny stupeň, jednoducho vydeľte vzostup behom a vynásobte ho 100. Napríklad, ak zdvihnete pás tak, aby predná časť bola o 0,5 stopy vyššia ako zadná časť a predná a zadná časť boli oddelené 8 stôp pozdĺž podlaha, potom percentuálna známka je (0,5/8) * 100 = 6,25%.

"Hill" Cvičenie

Na rozdiel od väčšiny skutočných kopcov ponúka šikmý bežecký pás jednotný sklon podľa vášho presného výberu, a navyše si môžete z kopca urobiť taký dlhý alebo taký krátky, ako sa vám páči. Cvičebný fyziológ a fejtónista Runnerovho sveta Greg McMillan navrhuje cvičenie, ktoré nazýva „Šesť / sedem“. Zahŕňa to šesť až desať sád: 90 sekúnd pri 6-percentnej triede pri odhadovanom maratónovom tempe, 60-sekundové ploché zotavenie, 60 sekúnd pri 7-percentnej triede pri predpokladanom maratónovom tempe a dvojminútový byt zotavovací beh. Môžete tiež robiť „pyramídové“ cvičenia, ktoré zahŕňajú jednominútové výboje rovnomerným tempom v stupňoch v rozmedzí od 4 percent do 8 percent a striedané s dvoj- až trojminútovými regeneračnými krokmi. (Odkaz 4)Komentáre:

 1. Jacy

  Notable topic

 2. Juzuru

  Ďakujem za užitočný materiál. Váš blog bol uložený medzi záložky.

 3. Yokora

  Naozaj ?

 4. Kulbert

  I congratulate, this brilliant idea is necessary just by the way

 5. Jaykob

  Idea excellent, I support.Napíšte správu