Vhodnosť

Triceps cvičenie pre všetky 3 sekcie

Triceps cvičenie pre všetky 3 sekcieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenia Triceps zapájajú všetky tri hlavy vášho tricepsu.

Obrázky Visage / Stockbyte / Getty

Vaše tricepsy tvoria približne dve tretiny vašich ramien a akékoľvek komplexné cvičenie s rukami by malo zahŕňať značné úsilie a pozornosť k tricepsom. Vaše tricepsy, anatomicky známe ako triceps brachii, sa skladajú z dlhej hlavy, strednej hlavy a bočnej hlavy. Osobný tréner Ingrid Barclay, ktorý sa píše pre časopis Ironman online, osobný tréner Ingrid Barclay hovorí, že všetky tri hlavy tricepsov pracujú spolu, ale mali by ste robiť rôzne cviky a meniť polohu paží, aby ste zdôraznili rôzne časti tricepsov.

Spoznajte svoje Tricepsy

Hlavnou úlohou vášho tricepsu je roztiahnutie alebo vyrovnanie lakťa. Dlhá hlava, známa tiež ako vnútorná hlava, vedie pozdĺž vnútornej strany hornej časti paže a je najväčšou z troch hláv. Bočná hlava, známa ako vonkajšia hlava, je najvýraznejšia a steká po vonkajšej strane ramena. Menšia stredná hlava leží medzi a je z veľkej časti pokrytá dlhými a bočnými hlavami.

Do Dips pre silné Triceps

Dipsy sú cvičenia s telesnou hmotnosťou s viacerými kĺbmi, ktoré súčasne pracujú s hrudníkom, prednými deltovými svalmi a tricepsom. Poklesy rovnako pracujú s dlhou hlavou a bočnou hlavou vášho tricepsu s tým, že stredná hlava kope v hornej časti pohybu. Uistite sa, že zdôrazňujete svoje triceps udržiavaním tela vo vzpriamenej polohe pri výkone cvičenia. Naklonenie sa dopredu zdôrazňuje vašu hruď a plecia. Urobte dve alebo tri sady 10 až 15 opakovaní. Akonáhle budete môcť urobiť 15 opakovaní, pridajte odpor pripevnením závažia na máčací pás.

Práca s drvičmi lebky

Cvičenia Triceps s rukami umiestnenými pred vašim telom alebo nad hlavou zdôrazňujú dlhé hlavy tricepsov, podľa cvičebného fyziologa Jim Stoppani Ph.D., písania pre Muscleandfitness.com. Drviče lebiek na plochej lavici s rukami v pravom uhle k vášmu telu kladú rovnaké zameranie na dlhé a bočné hlavy. Ale drviče lebiek na naklonenej lavici posúvajú ruky viac nad hlavu a zaostrujú na dlhú hlavu tricepsov. Mediálna hlava kopne do každého cvičenia, keď uzamknete lakte. Urobte tri sady oboch cvičení s hmotnosťou, ktorá vám umožní robiť 10 až 12 opakovaní. Posledné dve opakovania by si mali vyžadovať trochu úsilia a nechať triceps páliť.

Choďte dole s pushdowns

Pružiny Triceps zdôrazňujú postrannú hlavu tricepsov podľa Barclaya. Na efektívne zacielenie tricepsov používajte palce nad priľnavosťou a tlačte nadol päty dlane, nie prstami. Uzamknite lakte v dolnej časti pohybu a zapojte svoje mediálne tricepsy. Udržujte lakte pevne pri boku a posúvajte iba predlaktia. Urobte tri sady 10 až 12 opakovaní.


Pozri si video: Ako dlhé pauzy medzi sériami? rýchla odpoveď (August 2022).