Vhodnosť

Dve cvičenia, ktoré možno použiť na posilnenie Latissimus Dorsi


Vykonávanie ťahov môže viesť k väčšej sile vo vašich latoch.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Je ťažké vidieť svaly latissimus dorsi - umiestnené na chrbte - bez použitia zrkadla. Avšak len preto, že tieto svaly sú mimo dohľadu, nevyvíjajte ich zo svojej mysle, keď vyvíjate cvičenie na silový tréning. Posilnenie svalov latissimus dorsi nielenže pomáha vykonávať rôzne pohyby hornej časti tela, ale získavanie svalov zlepšuje celkové zdravie. Mnohé cvičenia môžu tieto svaly posilniť, vrátane sťahov a sveterov.

Tieto svaly majú chrbát

Vaše svaly latissimus dorsi sa často označujú ako vaše lats alebo, menej špecificky, svaly stredného chrbta. Nachádzajú sa v strednej / vonkajšej časti každej strany chrbta a pomáhajú vám predlžovať, priťahovať a vnútorne otáčať ramená. Podľa ExRx.net tiež zohrávajú úlohu pri pohyboch, ako je napríklad rotácia lopatiek nadol.

Vytiahnite svoju váhu

Vykonávanie pullups môže spôsobiť paniku počas fyzického testovania na strednej škole, ale toto cvičenie je spôsob, ako posilniť svoje lats s len svoju telesnú hmotnosť ako odpor. Postavte sa pod závlačku so vzpriameným držaním tela a siahajte nad hlavu, aby ste ju chytili pomocou širokej, zovretej rukoväte. Pomaly ohýbajte ruky, aby ste zdvihli nohy z podlahy, a potom si preložte členky a utiahnite jadro. Pokračujte v ohýbaní paží a zdvíhajte telo tak vysoko, ako je to možné, a potom sa pomaly ovládajte smerom k zemi.

Pridajte výzvu

S prístupom k činke a váhovej lavičke môžete vykonávať cvičenie na vzpieraní na činky, aby ste posilnili svoje laty. Ľahnite si na chrbát na lavici, ohnite sa na kolenách, aby ste zasadili nohy na podlahu a držte činku nad hrudníkom tak, že budete držať ruky nad hlavou. Ohyby mierne ohnite a pomaly sklopte tyč okolo hlavy, až kým vaše ramená nedosiahnu bod, v ktorom sú v priamom smere s telom. Vráťte váhu na jej začiatočnú pozíciu nad hrudníkom, aby ste dokončili opakovanie. (Pozri referenciu 5)

Rozširovanie rutiny

Posilnenie svalov latissimus dorsi by malo byť súčasťou tréningu silového tréningu, ktorý vykonávate minimálne dva dni v týždni. Táto rutina by sa nemala zameriavať iba na vaše lats; American College of Sports Medicine odporúča vykonať rad cvičení, ktoré sú zamerané na všetky vaše svalové skupiny. Vykonajte svoje cvičenia lat v jednom až dvoch sériách od 8 do 12 opakovaní a poskytnite si čas na to, aby sa vaše svaly medzi tréningom dostatočne zotavili.

Zdroje (2)