Športové

Najlepší typ bicykla pre štrkové cesty

Najlepší typ bicykla pre štrkové cestyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Horské bicykle sú jednou z možností jazdy na štrkových cestách.

Digital Vision / Digital Vision / Getty Images

Štrkové cesty sú vynikajúcou voľbou pre jazdu na bicykli, najmä pre tých, ktorí chcú objavovať vzdialenejšie miesta alebo sa vyhnúť silnej premávke. Povrch týchto ciest však môže byť zložitý s bicyklom určeným na chodník. Pneumatiky na cestných bicykloch sú často príliš úzke na to, aby hladko jazdili po sypkom štrku, takže možno budete potrebovať odolnejšie bicykle, ako napríklad horské bicykle, bicykle s krížovým krížom alebo bicykle špecifické pre štrk.

Horské bicykle

Ak už vlastníte horské bicykle, je to vhodná voľba pre jazdu na štrkových cestách. Širšie pneumatiky na horskom bicykli značne uľahčujú cestovanie po voľnej skale na štrkových cestách. Horské bicykle majú často odpruženie, čo je ďalšou výhodou pri cestovaní po toaletných doskách alebo výmoľoch, ktoré sú bežné na menej udržiavaných štrkových cestách. Horské bicykle majú zvyčajne brzdy s väčšou brzdnou silou ako iné bicykle. Ak má váš horský bicykel široké, gombíkové pneumatiky určené pre chodníky, môžete požiadať miestny obchod s bicyklami, aby vám odporučil pneumatiku, ktorá by mala lepšiu výkonnosť pri štrku. Väčšina spoločností zaoberajúcich sa výrobou pneumatík vyrába pneumatiku pre horské bicykle s menším dezénom a užším profilom, ktorý vám umožní cestovať rýchlejšie, ale stále zostať vo vzpriamenej polohe na štrku.

Cyklokrosové bicykle

Ďalšou možnosťou cestovania po štrkových cestách je cyklistický bicykel. Tieto bicykle sa zvyčajne používajú pre cyklistické preteky, v ktorých účastníci pretekajú cez nečistoty, trávu, dláždené chodníky a niekedy aj sneh. Rám vyzerá podobne ako cestné bicykle, namiesto zvislých líšt na horských bicykloch majú namiesto riadidiel drop riadidlá. Cyklokrosové bicykle majú ľahšie pneumatiky ako horské bicykle, ale širšie, hustejšie pneumatiky ako cestné bicykle. Pneumatiky s tenšími pneumatikami a riadidlá na ovládanie pádu vám môžu pomôcť cestovať rýchlejšie po štrku, ale môžete stratiť časť pohodlia, ktoré by ste dosiahli so zavesením a vzpriamenými tyčami horského bicykla.

Štrk pre bicykle

V posledných rokoch sa stali populárne štrkové cestné preteky. V reakcii na to výrobcovia bicyklov začali predávať bicykle špecifické pre štrk. Ak viete, že trávite väčšinu času štrkom, tieto bicykle môžu byť najlepšou voľbou. Tieto bicykle využívajú to najlepšie z horských aj cyklistických bicyklov a kombinujú ich pre najlepšiu jazdu na štrku. Napríklad bicykel špecifický pre štrk bude mať často horšie brzdné brzdy, ktoré sú častejšie na horských bicykloch, ale rýchlejšie kolesá, ktoré sú častejšie na cyklokrosových bicykloch.

Tipy a preventívne opatrenia

Jazda na bicykli, ktorá sa hodí, je nevyhnutná pre potešenie z jazdy. Kúpte si v obchode, ktorý vám pomôže vybrať bicykel, ktorý vyhovuje vášmu telu a vašim jazdným cieľom. Ako vždy pri jazde, nezabudnite nosiť prilbu a dodržiavať všetky pravidlá cesty.