Vhodnosť

Aký typ kondičného cvičenia sú sedenia?

Aký typ kondičného cvičenia sú sedenia?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ďalšími príkladmi svalových vytrvalostných cvičení sú drepy a kliešte s telesnou hmotnosťou.

Ryan McVay / Phododisc / Getty Images

Silné jadro je nevyhnutné pre pravidelný koordinovaný pohyb. Vaše brušné svaly podopierajú chrbticu a zabezpečujú stabilizáciu, čo vám umožňuje sedieť rovno, postaviť sa a chodiť vzpriamene. Existuje celý rad rôznych cvičení, ktoré sa zameriavajú na výcvik jadra, s jedným z najpopulárnejších sedení. Toto konkrétne cvičenie sa zameriava na vytváranie prírastkov vo svaloch vytrvalosť.

Tip

  • Posaďte sa a vybudujte si vytrvalosť v brušných svaloch.

Pochopte vytrvalosť verzus sila

Svalová vytrvalosť je schopnosť vašich svalov zdvíhať váhu alebo sa sťahovať proti odporu na dlhšiu dobu. Svalová sila je miera sily, ktorú váš sval vytvára proti odporu. Sedenie trénuje vaše brušné svaly opakovaným zdvíhaním váhy hornej časti tela. Posilňovacie cvičenia sa viac zameriavajú na hypertrofiu alebo rast svalových vlákien, a preto používajú omnoho väčšiu váhu pri menšom počte opakovaní. Cvičenie na svalovú vytrvalosť by sa malo ukončiť v dvoch až troch sadách s 10 až 20 opakovaniami. Cvičenia na svalovú silu by mali byť ukončené v jednej sade s až ôsmimi opakovaniami.

Určite typy vlákien

Vaše svaly sú vyrobené z dvoch rôznych druhov vlákien: pomalé šklbanie a rýchle šklbanie. Svalové vlákna s pomalými zášklbmi sú najužšie spojené s činnosťami, ktoré si vyžadujú svalovú výdrž, napríklad beh na diaľku. Svalové vlákna s pomalým zášklbom majú prístup k oveľa väčšiemu množstvu krvných kapilár ako rýchle zášklbové vlákna a obsahujú vysoké hladiny proteínov viažucich kyslík. Tieto vlastnosti zvyšujú odolnosť voči únave pri pomalých svalových vláknach. Svalové vlákna s rýchlym zášklbom sú potrebné pre činnosti, ktoré si vyžadujú krátke časové obdobie, napríklad pri sprinte, veľké množstvo energie. Tieto svalové vlákna majú minimálny prístup k zásobovaniu kapilárami krvi a k ​​proteínom viažucim kyslík.

Zmerajte vytrvalosť svalov

Meranie svalovej vytrvalosti je o niečo väčšie ako meranie svalovej sily. Zatiaľ čo svalová sila sa dá merať podľa množstva jednorazového maxima, svalová vytrvalosť sa meria vašou schopnosťou dokončiť početné opakovania v stanovenom časovom období. Svalová vytrvalosť vašich brušných svalov by sa merala počítaním počtu sedení, ktoré ste schopní dokončiť do 60-sekundového okna. Vyšší počet opakovaní zodpovedá vyššej úrovni svalovej vytrvalosti.

Kombinujte dva

Úplné oddelenie svalovej vytrvalosti od svalovej sily je nemožné. Na vykonanie situpu je potrebný určitý stupeň svalovej sily. V situácii, keď by ste mohli dokončiť iba tri sedenia, by ste najskôr vybudovali svalovú silu pokračovaním v pokuse o vykonanie sedenia. Tréning svalovej vytrvalosti by sa mal začať, len čo by ste mohli dokončiť viac ako 10 opakovaní.