Vhodnosť

Aký typ cvičenia zvyšuje odbúravanie tukov?


Zdvíhajte závažia a schudnite.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Môže sa to zdať kontraaktívne, ale budovanie svalov môže byť rozdielom medzi tým, čo je známe ako chudý tuk a fit telo. Kombinácia najúčinnejších typov cvičení prinesie fenomenálne výsledky úbytku tuku zvýšením metabolizmu s hmotnosťou a niekoľkými rôznymi formami kardio. Udržujte svoje tréningy vzrušujúce, náročné, intenzívne a krátke, aby ste sa vyhli nude a nedosiahli úžasné výsledky.

Zdvihnite svoju silu

Ťažké zdvíhacie zariadenia pracujú súčasne s niekoľkými svalovými skupinami a zvyšujú metabolizmus budovaním svalov. Deadlifts, drepy, brady, lis na ramená, bench bench a glute mosty sú efektívne zložené výťahy začať. Vypracujte si silový tréning dvakrát až štyrikrát týždenne, nikdy nepracujte s rovnakou svalovou skupinou v nasledujúcich dňoch. Na odbúravanie tukov vykonajte štyri sady po 15 opakovaní za každé cvičenie. Nevyťahujte viac ako raz týždenne, pretože toto cvičenie je zdanenie centrálneho nervového systému.

HIIT Fat Goodbye

Intervalový tréning s vysokou intenzitou - HIIT - sa môže vykonávať počas 10 až 20 minút vykonávania činnosti s vysokou intenzitou, po ktorej nasleduje aktivita s nízkou intenzitou. Príkladom je sprinting po dobu 30 sekúnd, po ktorom nasleduje jogging po dobu 60 sekúnd, čo je celkom 10 až 20 minút. Je známe, že intervalový tréning s vysokou intenzitou zvyšuje metabolizmus omnoho dlhšie ako v rovnovážnom stave kardio, alebo kardio, ktorý sa vykonáva v rovnovážnom stave po dobu približne 45 minút alebo dlhšie. Vypracujte si cestu k vykonávaniu dvoch až troch relácií HIIT za týždeň.

Znovu zapojte svoje telo

Okruhový tréning môže zahŕňať kombináciu kardiovaskulárneho a anaeróbneho tréningu. Príkladom môže byť vyskakovacie lano po dobu 50 sekúnd, po ktorom nasleduje stlačenie na 50 sekúnd. Môžete zahrnúť niekoľko rôznych kardio a anaeróbnych cvikov, ako napríklad sprinting, brady, horolezci, vychádzkové výpady a vysoké kolená - možnosti sú nekonečné. Tento typ cvičenia je vynikajúci na zvýšenie svalovej hmoty pri súčasnom spaľovaní tukov. Vypracujte si cestu k vykonávaniu dvoch až troch tréningov za týždeň.

Bezpečnosť a úvahy

Na rekapituláciu môže týždenný rozvrh zahŕňať zložený silový tréning trikrát týždenne. HIIT môžete striedať s tréningom okruhov každý druhý týždeň, a to až v priemere až trikrát týždenne v kardiovaskulárnom tréningu, čo znamená, že týždeň jeden zahŕňa HIIT dvakrát a obvodový tréning raz a dva týždne, aby zahŕňal tréning obvodov dvakrát a HIIT raz. Vyvarujte sa zranenia pomocou správneho formulára - odkaz na cvičebnú knižnicu Ace Fitness obsahuje formu a pokyny na cvičenie. Pred začatím nového cvičebného režimu sa porozprávajte so svojím lekárom.