Vhodnosť

Druhy obetí športovcov

Druhy obetí športovcov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Väčšina športovcov občas utrpí zranenia.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Odmeny za vynikajúcu atletickú kariéru môžu zahŕňať vysokoškolské štipendiá, obdiv fanúšikov a iných športovcov, prístup k mnohým spoločenským príležitostiam a hodnotné kariérne príležitosti, ako napríklad ísť na olympiádu alebo hrať. Keby však bol taký záväzok jednoduchý, urobil by to každý športovec. Najlepší športovci robia každodenné obete od malých po veľké.

Strata času

Stať sa hviezdnym atlétom vyžaduje veľa tréningu a kondicionovania, a to si vyžaduje čas. Podľa prieskumu CBS News sa v roku 2011 v prieskume National Collegiate Athletic Association Survey zistilo, že študentskí športovci trénujú medzi 25 a 45 hodinami týždenne. Toto je čas, ktorý môžu atléti tráviť s priateľmi, študovať hodiny, spať, cestovať a venovať sa mnohým iným aktivitám. Navyše, čas strávený tréningom môže spôsobiť, že sa športovci cítia vyčerpaní. Toto vyčerpanie môže znížiť schopnosť športovcov využívať ich prestoje.

Strata fyzickej pohody

Neustále školenie môže viesť k bolestiam a zraneniam pri nadmernom používaní a náhle nehody, ako sú pády, môžu spôsobiť podvrtnutie, napätie a zlomené kosti. Väčšina športovcov trpí najmenej ľahkými zraneniami a mnoho ďalších trpí príležitostnou bolesťou svalov a únavou. Aj keď športovec opustí svoj šport, môže naďalej zápasiť s bolesťou dlhodobých zranení. Všetci športovci riskujú, že obetujú svoju dlhodobú fyzickú pohodu.

Spoločenské obete

Účasť na športe si vyžaduje silnú fyzickú zdatnosť a zdravé telo. Udržiavanie správnej výživy však môže oslabiť množstvo populárnych spoločenských aktivít. Športovci nemusia byť schopní piť alkohol so svojimi priateľmi noc pred zápasom. Športovci potrebujú dostatok odpočinku a zdravú výživu, aby boli na špičkovom výkone. To znamená, že športovci sa možno budú musieť zrieknuť neskoro večerných večierkov a vyhnúť sa stretnutiam stráveným trápením na koláčoch alebo cookies.

Finančné obete

Dokonca aj na najnižšej úrovni stojí športovec peniaze. Športovci - a ich rodičia - od platenia hodín za investovanie do dodávok, môžu vyslať stovky alebo dokonca tisíce dolárov ročne. Na kolegiálnej a profesionálnej úrovni sa náklady znižujú alebo úplne eliminujú, ale športy pre začiatočníkov sú zriedka bezplatné. To znamená, že pri úspešnej atletickej kariére sú vysoké náklady na vstup.Komentáre:

 1. JoJosho

  the very valuable piece

 2. Kagacage

  I probably promolchu

 3. Euryalus

  Táto jedna téma je jednoducho neporovnateľná :), je to pre mňa veľmi zaujímavé.

 4. Kramoris

  Odporúčam vám navštíviť webovú stránku, kde je veľa informácií o predmete, ktorý vás zaujíma.

 5. Ashkii

  Parafrázujte správuNapíšte správu