Vhodnosť

Výhody sit-up cvičení


Na rozdiel od drví, sedenie-sedenie zahŕňa zdvíhanie celého trupu pomocou vašej brušnej sily.

Creatas / Creatas / Getty Images

Aj keď termín cvičenie „sit-up“ sa často používa zameniteľne s výrazom „drví“, je tu malý rozdiel. Zatiaľ čo drtia aj sedadlá sa začínajú v rovnakej polohe, sedenie spočíva v zdvihnutí celého trupu do polosedenej polohy. Na rozdiel od toho, drví sa jednoducho vyžaduje, aby ste zdvihli plecia a hornú časť chrbta zo zeme. Aj keď sedenie ponúka veľa výhod pre zdravie a fitnes, pred pokusom o toto cvičenie sa poraďte so svojím lekárom, najmä ak máte v minulosti bolesť chrbta alebo krku.

Využite žiadne špeciálne vybavenie

Nenechajte sa zmiasť tým, že sit-upy, ktoré nevyžadujú absolútne žiadne špeciálne vybavenie na fitness, sú pri vyrezávaní šestibaličky na vašom trupe veľmi slabé. V skutočnosti, v cvičebnej štúdii, ktorú zadala Americká rada pre cvičenie, vedci zistili, že efektné cvičebné zariadenie nemá výhodu v porovnaní s jednoduchým sedením alebo krízou. Sedieť si môžete v súkromí a pohodlí svojej vlastnej obývačky bez toho, aby ste museli navštevovať posilňovňu.

Pracujte viac svalov pre ďalšie zisky

Sedenie a búšenie vás tvrdo zasiahli, čo vám pomôže získať tónované a roztrhané brucho včas pre vašu ďalšiu návštevu pláže alebo bazéna. Sedenie však ide ešte o krok ďalej. Keďže sa jedná o väčší rozsah pohybu a väčší pohyb, sedenie vás núti pracovať nielen s brušnými svalmi, ale aj so spojovacími stabilizačnými svalmi, ako sú vaše flexory bedra a svaly na nohách a hrudníku. Ak hľadáte celotelové cvičenie, sedenie-sedenie môže byť lepšou možnosťou a môže vám priniesť viac peňazí za vaše peniaze. Navyše, pretože toto cvičenie zahŕňa viac svalov, môže vám tiež pomôcť spáliť viac kalórií v porovnaní s drvinami.

Zvýšte svoje celkové zdravie trupu

Zatiaľ čo vaše oči môžu kontrolovať zrkadlo na šesťbalenie abs, sedenie a iné cvičenia zamerané na brucho posilňujú stabilizačné svaly, ako napríklad svaly chrbtového erektora. Sedenie v priebehu času zvyšuje flexibilitu, rozsah pohybu a silu vášho jadra. To vedie k mnohým zdravotným výhodám, napríklad k zlepšeniu držania tela, zníženému riziku poranenia chrbta a lepšej stabilite a sile pri pohyboch akéhokoľvek typu, napríklad pri zdvíhaní alebo skákaní.

Upravte ľahko Turbo vaše cvičenie

Akonáhle ste si zvykli robiť sit-upy, jednoduchá povaha tohto tréningu zameraného na ab uľahčuje úpravy, takže sa nebudete nudiť. To znamená, že môžete zvýšiť intenzitu cvičenia ťažšie alebo jednoducho získať kreatívny zážitok, aby ste zostali nadšení z fyzickej kondície a nenechali sa uviaznuť v cvičebnej koľaji. Napríklad môžete vyskúšať sit-upy Janda, ktoré zameriavajú cvičenie viac na vašu abs. Ak chcete sedieť v Jande, jednoducho si navlečte cvičebnú skupinu okolo robustného predmetu, ako je noha ťažkého stola, a pred vykonaním sedenia pripevnite pätky k cvičebnej skupine, ako by ste normálne robili. Alebo skúste pri sedení vziať vážený cvičebný loptu proti hrudníku. Pridaná váha ráčne zvyšuje intenzitu cvičenia a sťažuje prácu vašej abs.

Postupujte opatrne

Poraďte sa so svojím lekárom, ak máte už existujúci zdravotný stav - najmä tehotenstvo - pretrvávajúcu bolesť alebo zranenie, ktoré by podľa vás mohli vyvolať sedenia. Môže vás umiestniť na obmedzený cvičebný plán alebo sedieť veto úplne. Medzitým venujte pozornosť varovným príznakom, ktoré by vás mohli preháňať, vrátane bolesti svalov alebo nepohodlia, bolesti na hrudníku alebo rýchleho alebo nepravidelného srdcového rytmu. Pretože veľa ľudí si sadne za krátke časové úseky, buďte opatrní, aby ste nepritlačili ruky času bezdôvodne. Urýchlenie tempa akéhokoľvek cvičenia môže zvýšiť pravdepodobnosť svalového napätia alebo zranenia.