Vhodnosť

Posypanie stehien na tónovanie nôh


Silné a uhladené nohy vám stačia ešte vyššie.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

S sprintom do kopca sa nedá pokaziť. Nohy si samozrejme osladíte, ale omnoho viac sa stane, a to všetko je prospešné pre vašu kondíciu. Kopcové sprinty tiež zvyšujú kardiovaskulárne vytrvalostné tréningy a odstraňujú tuk. Dokonca vás nútia do dokonalej formy sprintu, vďaka čomu vás pekne pristane na prednej časti chodidla namiesto päty. Nájdite kopec a začnite hrom.

Potrebné prísady

Vyhľadajte pekný stabilný sklon 8 až 10 stupňov. Schody do štadióna sa môžu vyplniť, ak ste na Floride alebo v Texase, alebo niekde inde väčšinou v rovine. Celková dĺžka 100 yardov, veľkosť futbalového ihriska, funguje dobre. Zahrejte sa päť až desať minút pomocou kalisteniky a dynamických úsekov, ako sú vysoké kopy, skoky do zdvihu a drepy.

Budovanie každý týždeň

Ak hľadáte kondicionovanie na vysokej úrovni, ako aj tónované nohy, môžete postupovať podľa režimu autorov vysokovýkonného kondicionovania. Odporúčajú začať prvý týždeň s dvoma sadami po troch až piatich opakovaniach 15 yardov. do kopca, na 75 percent svojej maximálnej rýchlosti. V 2. týždni zväčšite vzdialenosť na 20 yardov a choďte na svoju maximálnu rýchlosť. Každý týždeň zvyšte svoju vzdialenosť a opakujte do 6. týždňa, môžete vykonať najmenej tri sady siedmich opakovaní po 60 yardoch. Pokúste sa každý týždeň vylepšovať svoju vzdialenosť.

Žiadna bolesť žiadny zisk

Curt Pedersen z Stayfitcentral.com popisuje stratu 10 libier tuku za pár týždňov behu na kopcoch bez zmeny spôsobu jeho jedenia. Navrhuje podobný program tým, že prvýkrát odštartuje päť sprintov na 75 percent. Pridajte jeden alebo dva sprinty týždenne, až kým nedosiahnete 20 za tréning. Začnite dvoma cvičeniami týždenne a pracujte až štyri až päť týždenne. Tiež vám odporúča udržiavať si kolená pri behu vysoké, bradu hore a tlačiť gule chodidiel. Pripúšťa, že kopce môžu byť bolestivé, uznáva, ale okrem tonizovania nôh tiež prinášajú duševnú húževnatosť.

Variácie pre pevnosť

Známy tréner trénera Eric Orton spolupracoval s autorom autora autora McDougalla „Narodil sa“, aby mu pomohol napraviť nepríjemné zranenia, aby sa mohol stať ultra-maratónom. Orton prepustil McDougalla cez sprinty kopca počas osemtýždňového tréningového obdobia, aby si vybudoval silu na nohách. Spoločnosť Orton odporúča pravidelné sprinty do kopca s vysokými kolenami, aby sa zlepšila celková chôdza. Vykonajte variáciu s rukami za krkom, aby vám pripomenuli, aby ste si zdvihli kolená vyššie a aby ste tiež zapojili svoje jadro.