Vhodnosť

Najlepší činka obvodu pre horné telo pre budovanie svalov


Nepokúšajte sa o intenzívne cvičenie na hornej časti tela bez spottera.

Činky sú ideálnym riešením pre každého, kto chce budovať svalovú hmotu a nemá čas ani prístup do posilňovne. Sú lacné, prenosné a mimoriadne univerzálne. Podľa časopisu „Pánske zdravie“ existuje viac ako 200 cvičení, ktoré môžete robiť s činkami. Aj keď ste telocvični potkan, rutina obvodu činky hornej časti tela bude výzvou pre vaše svaly. Cvičenie obvodu činky môže byť intenzívne, preto sa poraďte s lekárom av prípade potreby požiadajte o pomoc pomocníka.

Choďte na okruh

Tréning na okruhu spochybňuje vaše svaly, pretože každé cvičenie vykonávate chrbtom k sebe s minimálnymi prestávkami. To núti vaše svaly maximalizovať rýchlejšie. Školenie na okruhu vám tiež môže pomôcť vyhnúť sa nude. Pri tomto cvičení s obvodmi vykonajte 8 až 10 opakovaní každého cvičenia s prerušením medzi sériami kratšími ako 60 sekúnd. Potom si urobte troj až päťminútovú prestávku a zopakujte všetky cvičenia. Prejdite celý okruh trikrát.

Členenie

Toto cvičenie v obvode je rozdelené do dvoch samostatných cvičení, ktoré by ste mali urobiť raz alebo dvakrát týždenne, aby ste si vybudovali vážny sval. Mali by ste pridať ďalšie dni na kardio, nohy a jadrové tréningy, aby ste získali kompletný tréningový plán. Plánujte vykonávať každý tréning hornej časti tela v dni, ktoré nie sú po sebe nasledujúce. Napríklad hrudník, triceps a plecia v pondelok a stredu a späť, biceps a predlaktie v utorok a štvrtok. Nezabudnite si vziať aspoň jeden deň v týždni na regeneráciu svalov.

Obvod hrudníka, pliec a tricepsov

Začatím okruhu cvičením pre vaše prsné svaly zasiahnete triceps a ramená skôr, ako sa pre ne dostanete k špecifickým cvičeniam. Začnite s jednou sadou činiek stláčania činiek a plochých činiek. Choďte odtiaľ na svoje plecia pomocou sady vojenských lisov a stojatých plecových rias. Vaše tricepsy by mali byť dobré a zohriate, keď na ne narazíte sadou dvojramenných predĺžení tricepsov a jednoramenných tricepsov. Pamätajte, že prechádzate všetkými šiestimi cvičeniami raz s menej ako 60-sekundovou prestávkou medzi cvičeniami. Urobte si troj- až päťminútovú prestávku a znova prejdite okruhom. Po dokončení okruhu trikrát budete hotoví za deň.

Okruh chrbta, bicepsov a predlaktia

Rovnako ako ste začali s hrudníkom v prvom okruhu, začnite s týmto okruhom späť, aby ste najskôr zasiahli bicepsy a predlaktia. Začnite svoj okruh jednou sadou ohnutých riadkov a zadných lietadiel. Zasiahnite svoje bicepsy pomocou dvojramenných kučeravých kladiek a jednoramenných kučeravých sústredení. Dokončite svoj obvod zápästiami kučerami pre predlaktia. Postupujte podľa rovnakého formátu dokončenia všetkých piatich cvičení s prerušením medzi sériami kratšími ako 60 sekúnd a s prestávkou tri až päť minút po dokončení okruhu. Prejdite okruh trikrát a budete hotoví za celý deň.