Vhodnosť

Vzpriamene Vs. Sediaci Vs. Spinning Bike


Nájdenie správneho bicykla môže znamenať rozdiel medzi ukončením alebo prilepením sa naň.

S dvomi typmi stacionárnych bicyklov, ktoré sú k dispozícii vo väčšine telocvičních - zvislé a sediace - možno sa pýtate, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim cieľom. Potom existujú spinningové bicykle, ktoré sa bežne používajú pre špecializované triedy, ale niekedy sú k dispozícii aj v telocvičniach. Aj keď majú všetky tri spoločné aspekty, niektoré variácie môžu viesť k tomu, že si vyberiete jeden oproti druhému, ale vždy sa môžete prepínať.

Pozri podobnosti

Či už ste na rotujúcom, vzpriamenom alebo ležiacom stacionárnom bicykli, máte kardiovaskulárne cvičenie a zároveň posilňujete svaly dolnej časti tela. Zacieľujete na svoje štvorhlavce, hamstringy, teľatá, kyčle a flexory svalu. Všetky tri, používané na potrebnú úroveň času a intenzity, môžu pomôcť pri dosahovaní cieľov chudnutia.

Roztočte svoje kolesá ako profesionál

Spinning bicykle simulujú preteky vo vnútornom prostredí. Môžete vstať alebo sa nakloniť dopredu, pracovať so svaly v dolnej časti tela s extrémnou intenzitou, ako by ste počas skutočného závodu. Certifikovaný osobný tréner a zakladateľ exercise Bike Expert, Brett Spottke, vysvetľuje, že tieto bicykle sú navrhnuté tak, aby simulovali stúpanie a šplhanie do kopca a chceli byť použité na „tvrdé vstávanie a brúsenie“. Triedy odstreďovania sa stali v mnohých telocvičniach stále populárnejšie, ale rýchle tempo môže byť pre tých, ktorí práve začínajú, ťažké. Pokiaľ nehľadáte veľmi intenzívne cvičenie alebo sa nezúčastňujete pretekov, nepotrebujete spinningový bicykel.

Zostaňte vzpriamení

Vzpriamený stacionárny bicykel je navrhnutý podobne ako bežné vonkajšie bicykle, kde jazdec buď sedí priamo, alebo sa nakláňa smerom dopredu a uchopuje rukoväte. Odpor môžete upraviť tak, aby ste sa viac tlačili a napodobňovali pohyby jazdy na ceste alebo stojace pri šliapaní. Okrem práce celého dolného tela sa vo vzpriamenej polohe zapájajú aj vaše brušné svaly, ktoré pôsobia na stabilizáciu vášho tela. Nevýhodou tohto tradičného postavenia je to, že okrem pravidelnej bolestivosti svalov z cvičenia, niektorí ľudia pociťujú bolesť v krku a spodnej časti chrbta, ako aj bolesť zápästia z polohy tela.

Zvážte svoje pohodlie

Sedadlá alebo ležiace stacionárne bicykle majú odpružené sedadlá s operadlami, ktoré umožňujú väčšie pohodlie. Sedadlo je s pedálmi takmer vodorovné a ruky sú uvoľnené po bokoch. Táto poloha odstraňuje veľa nepohodlia stojaceho bicykla pri práci s rovnakými svalovými skupinami dolnej časti tela. Šliapanie v ležiacej polohe v skutočnosti robí svaly nôh ťažšie ako vo zvislej polohe. Mohlo by to byť spôsobené skutočnosťou, že roztiahnutie nôh pred vami pôsobí proti ťahu gravitácie v protiklade k pohybu nadol pomocou vzpriamených bicyklov. Na rozdiel od predchádzajúcich zistení táto štúdia tiež zistila, že ležiace bicykle poskytovali nemenej intenzívne cvičenie z kardiovaskulárneho hľadiska. Ak máte problémy s dolnou časťou chrbta a ohýbanie vpred po dlhú dobu nie je pre vás možnosťou, potom ísť s posadeným ležiacim môže byť najpohodlnejšou voľbou.

Zdroje (1)


Pozri si video: Basically I'm Gay (Septembra 2021).