Športové

Ako používať vrece na dierovanie 40 libier


Boxerské vrece s hmotnosťou 40 libier vám umožní precvičiť základy vášho boxu.

Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Zasiahnutie boxovacieho vrecka je kľúčovou súčasťou tréningu každého boxera, ale ak nechcete v dohľadnom čase vstúpiť do ringu, toto cvičenie by pre vás mohlo byť stále prínosom. Či už máte jemne vyladené základy alebo si len užívate slgovanie tašky po obzvlášť frustrujúcom pracovnom dni, taška s hmotnosťou 40 libier predstavuje ľahkú alternatívu k tradičným taškám, vďaka čomu je vhodná na použitie v suteréne alebo v garáži.

1.

Postavte sa pár metrov od vaku vo svojom boxerskom postoji. Ak ste so športom oboznámení, váš postoj príde prirodzene, ale ak ste v tomto type tréningu nováčikom, je dôležité naučiť sa správny postoj. Ak máte pravú ruku, postavte sa ľavou nohou mierne dopredu a hornou časťou tela sa otočte na približne 1 hodinu. Zdvihnite päste do strážnej polohy, pričom pravá päsť je zľahka pritlačená k pravej strane čeľuste a ľavá päsť je o pár centimetrov vyššia a mierne od tváre. Ľaví ľudia by mali tento postoj zvrátiť a položiť svoju pravú nohu a ruku vpred.

2.

Pri vysúvaní ľavou nohou hádzajte miernym krokom ľavou nohou smerom k vaku. Udržujte razník vo vodorovnej rovine a po kontakte s vakom ho rýchlo vráťte späť svojmu strážcovi. Bežným prístupom je vizualizácia dierovania vaku. Možno to budete musieť urobiť trochu bližšie k vaku.

3.

Zahrňte rôzne údery do tréningu ťažkých tašiek. Vyškolení boxeri používajú ťažkú ​​tašku na precvičovanie úderov, zatiaľ čo začiatočníci môžu toto cvičenie použiť iba na spálenie pary. Okrem úderov medzi základné údery patria rovinky, kríže a háčiky, ktoré môžete hádzať vysoko alebo nízko. Napriek užitočnosti horného prstenca v kruhu nie je ideálny úder na cvičenie na ťažkej taške.

4.

Pri hádzaní dier do vrecka sa pohybujte nepretržite. Vystúpte ľavú nohu vpred, keď hádzate ľavou rukou a pravú nohu vpred, keď hádzate pravou rukou. Nohy umiestnite vždy nie viac ako krok za pôvodný postoj v boxe - v kruhu vás široké umiestnenie nôh vyhodí z rovnováhy. Pri hádzaní údov sa pohybujte okolo tašky a občas sa pozerajte na svoje nohy, aby ste sa uistili, že váš postoj je stále správny.

Potrebné veci

  • Ručné zábaly
  • Rukavice na tašky

Tipy

  • Zasiahnite vrece tri minúty a potom urobte 60-sekundovú prestávku. Tento vzor opakujte a vytvorte up-tempo tréning.
  • Ak zistíte, že sa vak s hmotnosťou 40 libier nadmerne hojdá, pripojte kovový kord cez kovový krúžok na spodnej strane vaku a druhý koniec sieťovej šnúry pripevnite k ťažkému predmetu, ako je napríklad ťažká činka alebo závažie.

Výstraha

  • Predtým, ako sa pokúsite zasiahnuť ťažký vak, vždy si chráňte ruky rukami a vreckovými rukavicami. Obaly a rukavice sú rozhodujúce pre ochranu kostí a kĺbov v rukách a zápästiach.

Zdroje (1)