Vhodnosť

Ako používať členkové závažia pri sedení za stolom


Vaši kolegovia nemusia vedieť, že máte na sebe členkové závažia.

Siri Stafford / Digital Vision / Getty Images

Nosenie členkových váh pri prechádzke po vašom okolí môže zlepšiť prínosy aktivity pre zdravie tým, že zvyšuje srdcový rytmus a núti vaše telo spáliť viac kalórií. Nosenie tohto fitness doplnkov na členkoch pri sedení pri stole vám však neprinesie okamžité výhody. Aby ste maximalizovali využitie závaží členkov, udržiavajte počas dňa čo najaktívnejšiu aktivitu - v primeranom čase.

1.

Prechádzajte sa čo najviac po celý deň, aby ste mali úžitok z nosenia závažia. Aj keď sedenie v pokoji pri nosení závaží nezlepší vaše zdravie, podniknutie krokov pri nosení núti vaše telo pracovať o niečo ťažšie. Keď potrebujete niečo prediskutovať, choďte do stola svojich kolegov, preskočte výťah v prospech schodov a odbočte na cestu do toalety alebo do kancelárskej kuchyne. MayoClinic.com neodporúča svižnú chôdzu, keď má na sebe kotníkové závažia, preto sa radšej zameriavajte na častejšie prechádzky, ako na prechádzky tempom.

2.

Po celý deň udržiavajte svoje nohy čo najaktívnejšie, aj keď sedíte pri stole. Klepnite prstami na podlahu, hojdajte nohami zo strany na stranu a často nohu prekrížte cez druhú nohu. Dokonca aj fidgeting pomáha telu spaľovať viac kalórií.

3.

Používajte závažia členkov sporadicky, až kým si nezvyknete na to, ako sa vaše telo cíti po ich nosení. Používajte ich pol dňa a potom ich odstráňte, aby ste na svoje telo neprimerane nezaťažovali.

Tip

  • Závažia členkov pripevnite skôr na svoje telo ako na oblečenie, aby ste ich nezakrývali. Ak ich budete nosiť pod nohavicami alebo dlhou sukňou, budete vyzerať stále profesionálne.

Výstraha

  • Váhy členku udržiavajte maximálne 3 libry a odstráňte ich, ak začnete pociťovať bolesť svalov alebo kĺbov dolnej časti tela. Napriek výhodám tohto príslušenstva môžu viesť k zraneniu, ak ich nepoužívate opatrne.

Zdroje (1)