Vhodnosť

Ako používať lavicu s nožičkami

Ako používať lavicu s nožičkamiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Po použití pákového nadstavca na váhovej lavici roztiahnite nohy, aby ste zabránili napnutiu svalov.

Obrázky značky X / obrázky Stockbyte / Getty

Veľa lavičiek na váhe prichádza s upevnením na páke, ktoré vám umožňuje cvičiť nohy. Toto pripevnenie sa zvyčajne otáča nahor a nadol a má penové valčeky, ktoré tlmia vaše nohy, keď spočívajú na valcoch. Táto príloha vám umožňuje pracovať štvornožky aj hamstringy pomocou predlžovania nôh a kučeravostí nôh. Do tejto časti lavičky môžete pridať váhu, aby ste zvýšili prácu, ktorú musíte urobiť, takže môžete efektívnejšie tónovať a posilňovať svaly na nohách.

Silnejšie nohy s lavičkou na váhe

1.

Zahrejte sa 10 minútami ľahkého kardio, ako je jogging alebo skákanie cez švihadlo, aby ste zvýšili krvný obeh v tele a pripravili ho na silový tréning.

2.

Predĺženia nôh robte zo zvislej polohy na sedenie. Postavte sa na váhové lavičke tak, aby vaše kolená boli na okraji a aby vaše nohy boli v uhle 90 stupňov. Položte spodnú časť holene za spodné valčeky na uchytení páky. Neukladajte valčeky na členkové kĺby. Pri výdychu roztiahnite nohy, aby ste zvýšili váhu tým, že stiahnete štvorhlavý sval. Chvíľu držte a potom vdychujte, keď pomaly nohy znižujete ohýbaním v kolenách, až kým sa nevrátite do východiskovej polohy. Vyberte si hmotnosť, ktorá vám umožní dokončiť osem až 12 opakovaní.

3.

Leží kučeravé kučery ležiace na bruchu na váhovej lavici. Postavte sa tak, aby boli vaše kolená priamo pod okrajom lavice a zadná časť dolných končatín bola pod hornými vankúšikmi. Ohnite kolená, aby ste zdvihli páku smerom k zadnej časti stehien. Spustite nohy do východiskovej polohy, aby ste dokončili jedno opakovanie. Vyberte si hmotnosť, ktorá vám umožní vykonávať osem až 12 opakovaní s dobrou formou.

4.

Po tréningu natiahnite nohy, aby ste zabránili napnutiu svalov. Roztiahnite štvorhlavý sval ležaním na pravej strane a ťahaním ľavej päty k ľavému gluteu. Podržte 10 až 15 sekúnd a potom sa otočte a opakujte na druhej nohe. Natiahnite svoje hamstringy sedením s nohami priamo pred vami - siahnite po nohách, keď ohýbate päty. Ak sa nedotknete prstov na nohách, choďte čo najviac. Podržte 10 až 15 sekúnd.

Potrebné veci

  • Švihadlo
  • Závažie s upevnením na páku
  • Sada váh

Tip

  • Pri cvičení vždy zohrejte a ochladte, aby ste predišli zraneniu.

Výstraha

  • Pred začatím nového cvičenia sa vždy poraďte so svojím lekárom.