Vhodnosť

Rôzne typy zariadení a ich využitie

Rôzne typy zariadení a ich využitieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Naučte sa funkcie rôznych typov vybavenia telocvične, aby ste ich mohli správne používať.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Chôdza do telocvične sa môže cítiť ohromujúca - s rôznymi strojmi, ktoré používajú, vyzerajú inak. Cvičebné zariadenia slúžia na rôzne - a dôležité - účely. Zdraví dospelí by mali vykonávať kardiovaskulárne cvičenia strednej intenzity počas 30 minút denne, päť dní v týždni alebo namáhavé cvičenia počas 20 minút denne, tri dni v týždni. Pomôže vám to vybavenie telocvične, ale pred začatím akéhokoľvek nového cvičebného režimu sa poraďte so svojím lekárom.

Zvážte kardio

Stroje, ktoré existujú na budovanie kardiovaskulárnej vytrvalosti - nazývané kardio stroje - sa skladajú z eliptického trenažéra, bežiaceho pásu, horolezca schodov, riadkového stroja a stacionárneho bicykla. Každý z týchto strojov ponúka spôsob, ako dokončiť vaše zahrievanie, ochladzovanie a cvičenie. Bežecký pás a eliptické stroje majú možnosti manuálneho nastavenia úrovne odporu, ktorý vykonávate, ako aj stupňa sklonu. Riadkový stroj a bicykel majú tiež nastavenie odporu.

Vyskúšajte káblový prechod

Káblový priechod je veľké zariadenie, pravdepodobne najväčšie v telocvični. Má dve strany s kladkami a nastaveniami pre nastavenie výšky. Strany sú oddelené tyčou, ktorá je umiestnená nad hlavou a umožňuje vám vytiahnutie. Stroj má rôzne typy úchytiek, ktoré sa dajú pripevniť k kladkám, takže môžete vykonávať také cvičenia, ako sú: stojaci rad, kde je výška kábla približne v strede; bicepsové kučery, kde je výška kábla veľmi nízka; alebo triceps pulldowns, kde je výška kábla vyššia ako stred. Väčšina cvičení na tomto stroji si vyžaduje, aby ste sa postavili, ale môžete pridať do základného tréningu tým, že sedíte na stabilnej gule a dokončíte cvičenia, ktoré sú kompatibilné so strojom, ako sú napríklad kučery s bicepsmi sediaci. Stabilizačná guľa vyžaduje veľkú rovnováhu, preto buďte opatrní.

Pridajte hmotnostné stroje

Váha stroje vám umožňujú posilniť jeden konkrétny sval naraz, takže sú najúčinnejšie na budovanie svalov a sily. Taktiež udržujú váš rozsah pohybu pod kontrolou, pretože neumožňujú veľa voľného pohybu. Väčšina telocviční má spravidla najmenej dva váhové stroje pre každú z hlavných svalových skupín - ramená, bicepsy, tricepsy, hrudník, brušné svaly a hornú aj dolnú časť chrbta. Vždy si prečítajte pokyny na stroji, aby ste zistili správnu výšku sedadla a umiestnenie častí tela, aby ste predišli zraneniu a ubezpečte sa, že je formulár správny.

Mysli mimo zariadenia

Hmotnosti zadarmo sú činky alebo činky a rozsah a hmotnosť a veľkosť umožňujúca prispôsobiteľné cvičenie. Môžete ich použiť na prácu s ľubovoľnou svalovou skupinou v ľubovoľnom rozsahu pohybu podľa vášho výberu. Váhy zadarmo napodobňujú pohyb, ktorý používate v každodennom živote, čo je prospešné pre zvýšenie sily každodenných aktivít. Na tieto cvičenia môžete použiť lavičky pred voľnými váhami, ktoré vám umožňujú sedieť alebo ležať rovno alebo na svahu. Niektoré cvičenia, ktoré môžete robiť s voľnými váhami, zahŕňajú kučery bicepsov, lisy na rameno, lisy na hrudi alebo ohnuté riadky.

Objavte rozmanitosť

Celé toto vybavenie vám ponúka celý rad možností tréningu, aby ste si udržali svoje zapojenie a zabránili tomu, aby si vaše telo zvyklo na rovnakú rutinu. Použitie stále rovnakých strojov a cvičebných pomôcok môže zvýšiť riziko zranenia a prípadne brániť všetkým výhodám, ktoré by vám mohli priniesť cvičenia. Nazýva sa to dosiahnutie náhornej plošiny. Aby ste tomu zabránili, občas zmeňte svoju rutinu, typy pohybov a váhu, ktorú používate - keď budete silnejší - aby ste dosiahli lepšie výsledky zo svojho tréningu.