Vhodnosť

Pomáha chodiť po schodoch hore a dole 20 minút denne?

Pomáha chodiť po schodoch hore a dole 20 minút denne?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Schodisko je cvičenie s vysokou intenzitou, ale s relatívne nízkym dopadom.

Kane Skennar / Digital Vision / Getty Images

Strávenie 20 minút chôdze hore a dole po schodoch prináša všetky výhody - zvýšenú pevnosť, vytrvalosť a hustotu kostí; lepšia rovnováha a obratnosť; a všetky výhody, ktoré by ste od kardio cvičenia očakávali, vrátane zníženého rizika vzniku srdcových chorôb. Schodiskové tréningy vám tiež môžu pomôcť pri dosahovaní cieľov chudnutia. Keď sa však všetko povie a urobí, závisí to od vašich konkrétnych cieľov, či je niečo z toho skutočne dostatočné.

Kardiovaskulárne cvičenie

Samotné šesť alebo sedemdňové 20-minútové cvičenie schodiskom nespĺňajú odporúčania Centra pre kontrolu chorôb a prevenciu po dobu najmenej 150 minút kardiovaskulárnej intenzity - ale veľmi blízko; hádzať každý týždeň len jednu skupinovú fitness triedu, túru alebo inú fitnes a splníte odporúčania CDC. Medzitým chôdza po schodoch stále poskytuje všetky výhody akéhokoľvek kardiovaskulárneho cvičenia - vrátane zníženého stresu, zlepšenej nálady, zvýšenej mobility a zníženého rizika srdcových chorôb a cukrovky.

Tónovanie spodnej časti tela

Chôdza po schodoch buduje silu a vytrvalosť v celom dolnom tele - štvorkolky, teľatá, klzáky av menšej miere hamstringy. Pretože vaše chodidlá a chodidlá nesú celú svoju telesnú hmotnosť, keď idete hore a dole po schodoch, tento typ cvičenia tiež vytvára hustotu kostí v dolnej časti tela a bedrovej chrbtici - a nakoniec, navigácia smerom hore a dole po schodoch pomáha rozvíjať vaše rovnováha a obratnosť.

Na chudnutie

Schodiskom pešo páli veľa kalórií - viac ako 500 kalórií za hodinu, ak vážite 150 libier alebo približne 180 kalórií za každých 20 minút. Trvalo by to takmer tri týždne každodenného vychádzkového tréningu, kým ste spálili ekvivalent jednej libry tuku - ale ak trénujete až hodinu za deň, môžete spáliť rovnaké množstvo kalórií približne za týždeň. Sledovanie vašej stravy tiež pomáha; Ak budete jesť diétu so zníženým obsahom kalórií, ale bohatú na živiny, hmotnosť sa rýchlejšie uvoľní.

Trvanie a intenzita

Pri prvom začatí chôdze po schodoch bude možno potrebné pracovať až 20 minút; Dokonca aj to, že si ho po dobu 10 minút ponecháte na dosah, je skvelý začiatok a niekoľko krátkych relácií môže priniesť rovnaké výhody, aké získate z jednej dlhšej relácie. Vďaka tomu sa vaše telo môže čoskoro prispôsobiť 20-minútovej chôdzi po schodoch, takže to naozaj nie je také ťažké. Ak je hlavným cieľom fitnes a chcete vidieť nepretržité výhody, budete musieť zvýšiť úroveň intenzity - vyskúšať jogging alebo spustiť pár schodov - alebo chodiť dlhšie.

Foto Kredity

  • Kane Skennar / Digital Vision / Getty Images