Vhodnosť

Aké sú výhody cvičenia s váhovou vestou pre ženy?


Váhové vesty poskytujú počas tréningu mimoriadny odpor.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Aj keď sú k dispozícii v nespočetných farbách a prevedeniach, sú vesty pre ženy oveľa viac ako len módne vyhlásenie - sú efektívnym doplnkom k cvičeniu. Či už ste naťahovanie, skákanie alebo cvičenie na odpor, nosenie váhovej vesty vhodnej, náročnej váhy môže zvýšiť vašu silu, zlepšiť vašu silu a pomôcť vám schudnúť. Pretože 80 percent Američanov, ktorí trpia osteoporózou, sú ženy, pravdepodobne sa uľaví, že viete, že váhové vesty tiež pomáhajú predchádzať úbytku kostnej hmoty.

Lepšie kosti

Ženské kosti sú často ľahšie a menej husté ako pánske kosti kvôli zmenám v postmenopauzálnom hormóne, ktoré zvyšujú rýchlosť úbytku kostnej hmoty. Tréning s váhovou vestou môže pomôcť ženám zabrániť strate kostí. Podľa štúdie z roku 2000, ktorá sa uskutočnila na Oregonskej štátnej univerzite, vďaka skokom generujúcim reakčné sily na zemi a vestám, ktoré poskytujú vesty s váhou odporu, pomáhajú ženy, ktoré vykonávajú cvičenia na lyžiach pri nosení vesty, zabrániť významnej strate kostí po menopauze. Ženy v štúdii vykonávali skákacie cvičenia, ktoré nosili vesty trikrát týždenne počas 32 týždňov v roku, počas piatich rokov.

Viac svalov

S pribúdajúcim vekom sa svaly prirodzene zmenšujú. Bez ohľadu na vek vám však tréning odporu pomôže zvýšiť svalovú hmotu a znížiť stratu svalov. Aj keď môžete robiť veľa odporových cvikov iba s hmotnosťou vlastného tela, pri nosení váhovej vesty počas tradičných cvičení s telesnou hmotnosťou získate väčší odpor, čím sú cvičenia náročnejšie a výsledkom bude zvýšená sila. Pokúste sa nosiť váhovú vestu, keď robíte cvičenia telesnej hmotnosti, ako sú drepy, výpady, kliešte, kliešte a drví.

Menej tučný

Keď začnete dôsledne nosiť záťažovú vestu počas plyometrických cvičení ako je skákanie a cvičenia odporu týkajúce sa hmotnosti vesty a vášho tela, nielenže začnete byť silnejší, ale budete tiež prirodzene lepšie vybavení na chudnutie. Je to preto, že vaše telo spaľuje kalórie efektívnejšie, keď máte viac svalov. Svaly spaľujú viac kalórií ako tuk, dokonca aj v pokoji, takže získavanie svalov vám pomôže ľahšie ovládať vašu váhu.

Čistá sila

Vestové vesty môžu tiež zvýšiť vašu vertikálnu skákaciu silu. Podľa štúdie uverejnenej v roku 2006 v časopise „Journal of Athletic Training“ môžu atlétske ženy zlepšiť svoj výkon pri skákaní, keď nosia vesty s hmotnosťou rovnajúcou sa dvom percentám ich telesnej hmotnosti, zatiaľ čo vykonávajú zahrievanie dynamických úsekov. Aj keď tento typ výhody nemusí byť žiaduci pre všetky ženy, je zvlášť užitočný pre atlétky - najmä pre tých, ktoré hrajú basketbal alebo súťažia.