Výživa

Melóny pri diéte


Naplňte bez konzumácie veľa kalórií snackom na melóne.

Comstock Images / Comstock / Getty Images

Meloun obsahuje 91 percent vody a obsahuje iba stopové množstvo tuku, čo z neho robí obzvlášť dobré jedlo z potravy. Jesť hlavne potraviny, ako je melón, ktoré vás naplnia bez veľkého množstva kalórií, vám môže pomôcť schudnúť bez toho, aby ste sa cítili zbavení potravy, takže je menej pravdepodobné, že sa vzdáte svojej stravy skôr, ako dosiahnete svoje ciele v oblasti chudnutia.

Výživa

Získanie dostatočného množstva živín pri nízkokalorickej diéte môže byť náročné, ale výber potravín s vysokým obsahom živín a nízkym obsahom kalórií vám môže pomôcť. Klinový melón alebo asi 1/16 celého melónu obsahuje iba 86 kalórií a poskytuje 39 percent dennej hodnoty pre vitamín C a 33 percent DV pre vitamín A, ako aj malé množstvá väčšiny ostatných základné mikroživiny. Potrebujete vitamín C na tvorbu kolagénu a hojenie rán a vitamín A udržuje vaše videnie zdravé a imunitný systém funguje dobre.

Hustota energie

Vodný melón je jedným z plodov, ktoré majú z dôvodu vysokého obsahu vody mimoriadne nízku hustotu energie. Výber potravín s nízkou energetickou hustotou, čo znamená tie, ktoré neobsahujú veľa kalórií na jednu porciu, vám pomáha schudnúť bez toho, aby ste sa neustále cítili hladní. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Môžete jesť väčšie množstvo týchto potravín bez toho, aby ste prekonali denné množstvo kalórií.

Obmedzujúce sladké dobroty

Väčšina sladkých pochúťok má vysoký obsah kalórií, pretože obsahujú veľké množstvo cukru, tuku alebo oboje. Ak máte chuť na niečo sladké, jesť kúsok melónu vás môže uspokojiť kvôli jeho prirodzenému obsahu cukru a zabráni vám jesť niečo menej zdravé, čo vám uľahčí držať sa diéty.

Návrhy na doručovanie

Kým žmurkanie na klube melónu je letnou tradíciou, môžete ho využiť aj inými spôsobmi. Do ovocného šalátu pridajte melón, použite ho na salse, aby slúžil spolu s rybami alebo mäsom, alebo ho nalejte do mixéra spolu s vodou a trochou sorbetov, aby ste pri ďalšom pobavení pripravili nápoj na uhasenie smädu. V prípade pikantnejšieho jedla zmiešajte melón s bylinkami, paradajkami a feta a výsledný šalát doplňte balsamikovou vinaigrette.