Vhodnosť

Aké sú výhody Yoga Vs. Pilates?

Aké sú výhody Yoga Vs. Pilates?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pilates a joga ponúkajú širokú škálu zdravotných výhod.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Jóga a pilates majú veľa podobných výhod, aj keď ich filozofia a základné princípy sú veľmi odlišné. Obidve praktiky vyrezávajú celé vaše telo spôsobom, ktorý zlepšuje uvedomenie vašej mysle a tela. Všeobecne platí, že program Pilates lepšie prospieva tým, ktorých prioritou je budovanie sily a spaľovanie kalórií, zatiaľ čo joga prospieva tým, ktorí hľadajú aktivitu so všeobecnejšími a dlhodobejšími výhodami pre celkové zdravie a pohodu.

Psychologické a duchovné výhody

Jóga je často považovaná za holistickú prax alebo dokonca za životný štýl, zatiaľ čo pilates je cvičenie. Pilates je zameraný výlučne na ťažbu pre telo, ale jóga má filozofické, duchovné a fyzické zameranie, ktoré pramení z antickej indickej kultúry. Podľa Sadie Nardini, ktorá založila štúdio jogy v New Yorku, je jóga duchovnou cestou, ktorá sa snaží zosúladiť vaše optimálne ja. Okrem výhod pre telo spomína aj psychologické prínosy očistenia mysle a nájdenia mieru prostredníctvom meditácie. Jóga znižuje stres a úzkosť, zdvíha vašu náladu a podporuje pocit pohody. Aj keď je Pilates zameraný na kondicionovanie tela, môže mať aj výhody pre vaše duševné zdravie tým, že sa sústredí na kontrolu svalov a dychu. To môže pomôcť vyčistiť vašu myseľ a zlepšiť vaše zameranie a sústredenie.

Pevnosť

Pilates je efektívnejší pri posilňovaní vašich abs a šikmín, hoci jóga je pri zvyšovaní flexibility flexibilnejšia. Podľa článku z roku 2007, ktorý napísal Naomi Barr, vedúci výskumu časopisu Oprah. Jóga môže posilňovať vaše ruky a nohy viac ako pilates v závislosti od vašej úrovne jogy, pretože Pilates je veľmi zameraný na vaše jadro a joga má tendenciu používať rôzne svaly v rôznych pozíciách.

Spálené kalórie

Jóga ani Pilates nie sú horáky s vysokým obsahom kalórií, ako sú kardio aktivity, ale Pilates všeobecne spaľuje viac kalórií ako jóga. Podľa Barra päťdesiatminútová lekcia jogy spaľuje asi 145 až 250 kalórií v závislosti od intenzity vašej praxe. 50-minútová začiatočná trieda Pilates spaľuje asi 175 kalórií a pokročilá trieda až 375. Obe aktivity pomáhajú budovať vaše svaly, čo zvyšuje váš metabolizmus a pomáha spáliť kalórie niekoľko hodín po skončení tréningu.

Flexibilita a ďalšie výhody

Obidva postupy zlepšujú vašu flexibilitu a držanie tela. Jóga je viac zameraná na strečing ako Pilates, takže je zvyčajne lepšou voľbou, ak chcete zvýšiť pružnosť celého tela a rozsah pohybu. Je to dôležité na prevenciu zranení a udržanie zdravých kĺbov v starnutí. V Pilates zvyčajne natiahnete iba chrbát, boky a hamstringy. Výhodou jogy je zvýšenie kapacity pľúc, čo môže znížiť závažnosť niektorých respiračných problémov vrátane astmy. Podľa Nardiniho je jóga tiež terapeutická pre vaše vnútorné orgány. Stimuluje hormonálnu rovnováhu; preplachuje toxíny z vašich svalov, orgánov a lymfatických uzlín; a zlepšuje trávenie.