Vhodnosť

Spôsoby, ako spáliť ďalšie kalórie počas cvičenia


Dosiahnutie vašich cieľov v oblasti fitness si vyžaduje celkovú pozornosť tela.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Fitness plató, ktoré je prispôsobené vášmu tréningu a jeho výsledky sú obmedzené, môže byť frustrujúce. Či už ste dosiahli tento bod alebo hľadáte spôsob, ako zosilniť spálenie kalórií počas cvičenia, existuje niekoľko stratégií, ktoré vám môžu pomôcť uspieť pri posúvaní tela na ďalšiu úroveň a spáliť ešte viac kalórií.

Vlak v intervaloch

Štúdia Kyle Kevits z roku 2012 zistila, že keď sú silové cvičenia navrhnuté ako súčasť intervalového programu, môžu spáliť až 200 kalórií za 2,5 minúty koncentrovaného tréningu, čo je podporené ľahkými regeneračnými obdobiami. Na flipside, cvičenie vzduchového squatu po dobu 10 minút rovno spáli približne 100 kalórií. Intervalový tréning, kde sa zameriavate na zmiešavanie záchvatov vysokej intenzity s krátkym odpočinkom, vám môže pomôcť pri zvyšovaní náročnosti vášho tréningu pre vaše svaly. Ak sa zameriavate na kardio cvičenia, môžete si vytvoriť program sprintu alebo použiť silové tréningy, ako sú drepy, kliky a kliešte, na vykonávanie intervalového tréningu s vysokou intenzitou (HIIT).

Pridajte váhy a variácie cvičenia

Ak do svojej rutiny integrujete cvičenia s telesnou hmotnosťou, ako sú drepy a kliešte, pridajte váhy a prepnite ich. Napríklad môžete počas varenia podržať 20kilibrovú varnú kanvicu, aby ste zvýšili spaľovanie kalórií. Varianty cvičenia môžu ďalej výzvou pre vaše svaly a môžu pomôcť pri posilňovaní tréningu. Napríklad variácia pushup by zahŕňala zdvihnutie jednej nohy zo zeme pri spúšťaní tela na zem a potom tlačenie späť do východiskovej polohy. Štandardné drepy sa môžu transformovať na vzdušné drepy, ktoré zahŕňajú skok, keď sa pohybujete do stojacej polohy.

Experimentujte s novými cvičeniami

Rovnaké cvičenia znova a znova môžu viesť k nude, ale tiež k fyzickej apatii. Uistite sa, že integrujete nové cvičenia do tréningového programu, aby ste sa týmto problémom vyhli. Ak pravidelne pracujete, pridajte variácie k cvičeniu tým, že vyskúšate jazdu na bicykli alebo plávanie. Variácia sa môže prejaviť aj vo forme zmeny tempa, aby sa vytvorilo tempo alebo prdenie. Experimentovanie s novým zariadením môže navyše pomôcť zosilniť spaľovanie kalórií. Vyskúšanie cvikov pomocou bosu gule alebo kotvových zvonov môže ešte viac ohroziť vaše telo a svaly.

Urobte si čas na zotavenie

Dať svojmu telu čas na zotavenie po tréningu je rovnako dôležité ako čas, ktorý trávite v telocvični. Napokon, nemôžete napadnúť svoje telo ani vyťažiť maximum zo svojho cvičenia, ak ste príliš unavení alebo bolesť na cvičenie. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú striedanie tréningov s vysokou, strednou a nízkou intenzitou, aby sa zabezpečilo, že vaše telo bude mať dostatok času na regeneráciu a opravu. Okrem toho sa nezabudnite zamerať na dobrý spánok. Zatiaľ čo vaše telo spí, vaše telo sa zameriava na opravu svalového tkaniva a na budovanie vašej celkovej sily.