Vhodnosť

Aké sú najlepšie spôsoby cvičenia, keď máte málo času?


Vaša práca je dobrým miestom na cvičenie.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Ak váš nabitý program neobsahuje veľa času na cvičenie, nenechajte sa odradiť. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), cvičenie iba 30 minút denne spĺňa pokyny pre fyzickú aktivitu. A ak sa každý deň snažíte nájsť 30-minútové kúsky času, tri 10-minútové intervaly alebo dva 15-minútové intervaly denne budú stále spĺňať 30-minútové odporúčanie. Ak premýšľate, čo môžete urobiť, aby ste ovplyvnili tak krátke časové úseky, toto sú niektoré z najlepších spôsobov, ako cvičiť, keď je čas obmedzený.

Obedná prestávka

Ak máte hodinovú prestávku na obed, prineste si jedlo z domu, takže môžete stráviť 20 až 30 minút cvičením a zostávajúci čas osviežiť a jesť obed. Ak má budova schody, choďte po nich hore alebo dole, alebo môžete chodiť po parkovisku alebo okolo samotnej budovy. Podľa Harvardovej školy verejného zdravia by ste mali ísť svižne - akoby ste sa neskoro stretli s priateľom na obed. Okrem toho, ak máte v kancelárii miesto na uloženie bicykla, zvážte jazdu na bicykli cez parkovisko alebo okolie.

Ďalšie pracovné príležitosti

Ak idete do práce, zaparkujte v najvzdialenejšom priestore od budovy a choďte svižne, keď prídete a odchádzate. Ak používate verejnú dopravu, vystúpte o jednu alebo dve zastávky skôr a choďte po zvyšku cesty. Pri chôdzi spálite viac kalórií ako pri sedení, takže namiesto toho, aby ste svojim spolupracovníkom zavolali alebo poslali e-mailom, choďte okolo svojich kancelárií a porozprávajte sa s nimi. Keď ste na telefóne, tiež sa postavte alebo chodte, ak je to možné. Okrem toho, keď uvažujete so spolupracovníkom, navrhnite, aby ste chodili a rozprávali sa.

Doma

Ak niekomu platíte za kosenie trávy, American Heart Association odporúča kosiť ho sám a nepoužívajte jazdu na trávniku. Okrem toho sa za cvičenie považuje hrabanie lístia, prerezávanie buriny a kopanie nečistôt. Namiesto toho, aby ste psa len otvorili, aby ste psa nechali von, choďte so svojím miláčikom na prechádzku. Aj bez domáceho maznáčika môžete svižne chodiť po ulici po päť až 10 minút. Keď sledujete televízor, namiesto toho, aby ste si ľahli, sadnite si a namiesto diaľkového ovládania manuálne zmeňte televízne kanály.

Ďalšie úvahy

Keď spúšťate pochôdzky, zaparkujte čo najďalej od vášho zamýšľaného miesta a choďte po zvyšku cesty. Ak je to dosť blízko, zvážte prechádzku alebo jazdu na bicykli. Ak často cestujete, zakúpte si švihadlo, ktoré môžete použiť v hotelovej izbe. Ak vaše cesty zahŕňajú lietanie, využite dlhé časy odchodu prechádzkou po letisku potom, čo ste sa nahlásili.