Vhodnosť

Najlepšie spôsoby, ako doplniť vitamíny a minerály po tréningu

Najlepšie spôsoby, ako doplniť vitamíny a minerály po tréninguWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenie a zdravé stravovanie idú ruka v ruke.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Aj keď priemerný človek pri cvičení potí 8,8 až 1,4 litra tekutiny za hodinu, nemusíte si uvedomiť, že vaše telo stráca oveľa viac ako len tekutiny. Pri potení vylučujete také živiny, ako je sodík, draslík, vápnik, chlorid, fosfor a horčík. Vitamíny rozpustné vo vode - ako C a riboflavín, B6 a tiamín - sa tiež strácajú. Stačí sa pokúsiť rehydratovať fľašou vody. Stratené vitamíny a minerály budete musieť doplniť výživnými pochúťkami.

Vyskúšajte Dill alebo Kosher Dill Pickles

Prvým elektrolytom, ktorý chcete nahradiť, je sodík, a to je miesto, kde prichádzajú kôprové a kosherské kôporky. Len 1 šálka tejto lahodnej pochutiny obsahuje 1 251 mg sodíka, čo je 52 percent vašej odporúčanej dennej hodnoty. Ako doplnok bonusu, kyslé uhorky obsahujú vápnik, vitamín A a vitamín K. Nakladané uhorky môžete jesť obyčajne alebo ich nasekať a hodiť ich do plechovky s tuniakom na lôžku šalátu.

Získajte mlieko

Mliečne výrobky, ako napríklad grécky jogurt, sú vynikajúcim zdrojom doplňovania vápnika a draslíka. Jedna šálka je naplnená 320 mg draslíka a 23 percent dennej hodnoty navrhovanej osobou. Grécky jogurt má rôzne príchute; jogurtový pláň si však môžete kúpiť a pridať si vlastné čerstvé ovocie. Ostružiny by pridávali fosfor, horčík, draslík a vitamín K, zatiaľ čo broskyne prispievajú vitamínom A, niacínom a draslíkom.

Pridajte pár semien Chia

Semená Chia sú plné výživných látok a dobre fungujú pre členov telocvične, ktorí práve dokončili dôkladné cvičenie. Akonáhle sa unca semien chia naplní 4 915 mg Omega-3 mastných kyselín, 1 620 mg Omega-6 mastných kyselín, 177 mg vápnika, 265 mg fosforu, 44,8 mg draslíka a 10,6 g vlákniny. Po cvičení si do fľaše s vodou pridajte 1 lyžicu semien chia. Dochuťte vodou lyžicou medu alebo agávového nektáru a striekaním čerstvej citrónovej alebo limetovej šťavy.

Pitie kokosovej vody

Kokosová voda je prirodzene nabitá elektrolytmi. Pitím 1 šálku získate 600 mg draslíka, 252 mg sodíka, 60 mg horčíka, 57,6 mg vápnika, 48 mg fosforu a 2,4 mcg selénu. Môžete piť vodu tak, ako je, alebo ju použiť v kokteile vyrobenom z gréckeho jogurtu, čerstvého ovocia a semien chia.

Obmedzte športové nápoje

Ak ste v štipku, môžete vždy chytiť športový nápoj, ktorý je navrhnutý tak, aby doplnil stratené elektrolyty z pôsobenia fyzickej energie. Tieto nápoje zvyčajne obsahujú glukózu, sodík a draslík. S touto možnosťou budete chcieť dávať pozor na kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy alebo nadmerne vysoký obsah cukru.