Športové

Spôsoby, ako plávať rýchlejšie prsia


Rýchlosť ťahu neurčuje rýchlosť prsníka.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Zo všetkých úderov je prsník najpomalší. Počas kĺzania nedochádza k žiadnemu pohybu, ktorý by prispel k vášmu pohybu vpred. Hoci mnohí si myslia, že ťažšie ťahanie zvyšuje rýchlosť, nie je tomu tak. Jediným spôsobom, ako plávať rýchlejšie prsia, je zameranie sa na pohyby pred a po zostupe, ako aj na určovanie polohy tela a techniky od hlavy po nohy.

Plávať Streamline Strokes

Zdvihy zefektívnenia plávania vám pomôžu eliminovať odpor pri každom ťahu, čo zvýši vašu rýchlosť a uľahčí váš pohyb. Zjednodušené je, keď je vaše telo tesne pod hladinou vody. Odpor môže byť tiež eliminovaný udržiavaním vodorovnej polohy tela iba s malým pohybom vĺn a pádov. Počas prsníka by sa mal každý úder začať a končiť racionálne. Ak chcete vylepšiť svoju polohu zúženia prsníka, urobte si predĺženie plných ramien a nôh a udržujte chrbát rovný, nohy pevne držte pohromade, pevne priliehajte k jadru a pažu a vaše prsty sú nasmerované.

Vytvárajte perfektné ťahanie

Ťah je hlavnou časťou prsníka a je veľmi dôležitý pre nastavenie zvyšku mŕtvice. Aj keď vám rýchlosť ťahu nepomôže plávať rýchlejšie, je to správny tvar. Prvá časť ťahu vyžaduje, aby vaše dlane smerovali k okrajom bazéna, zatiaľ čo vyťahujú von. Lezenie je, keď sa vaše ruky a predlaktia pohybujú tam a späť, aby vás posunuli vpred. Po lebke vytiahnite ruky späť srdcovým pohybom hore nohami a uistite sa, že sa vaše ruky pohybujú zvonku zaobleným pohybom skôr, ako sa spojíte pred hrudník. Ak nevykonáte zaoblený pohyb a namiesto toho tlačíte vodu priamo späť, spomalíte sa. Natiahnite ruky vpred a pomocou lakte dosiahnite účinnejší ťah.

Zostaňte nad ramenami

Príliš veľa pohybu hlavy nahor a nadol vytvára odpor, ktorý spomaľuje plavcov nadol. Nedotýkajte sa hlavy úplne. Niektorí plavci robia chybu, keď sa svojimi krčkami pohybujú dopredu, namiesto toho, aby správne používali svoje boky. Prsia si nevyžadujú pohyb hlavy. Chrbát hlavy a krku by mal byť počas celej mŕtvice zarovnaný s chrbticou. Ak je vaša hlava nevyrovnaná minimálne o jeden až dva palce, vaše boky ovplyvnia vašu zefektívnenie tým, že sú príliš nízke alebo príliš vysoké. Toto nevyrovnanie vytvorí nežiaduci odpor.

Lekcie nižšej polovice

Vaša dolná polovica - od vašich bokov - hrá ďalšiu dôležitú úlohu v prsníku. Počas celého mŕtvice udržujte svoje boky vysoko ako je to možné. Keď sa vaša hruď vznáša vo vode, nechajte vaše boky zdvihnúť sa, aby umožnili silný kop. Keď vstanete na vzduch, pustite si boky dolu a dopredu. Začnite kopať pohybom päty až po boky. Ak začnete kopať zdvihnutím kolien pod svoje telo, vytvoríte silný odpor. Počas kopu nechajte členky ísť širšie ako vaše kolená, pričom vaše kolená a stehná udržiavajte v rámci tela. Čím bližšie si prinesiete päty k bokom a čím rýchlejšie sa vaše nohy zotavia, tým silnejší a rýchlejší bude váš kop a prsia.

Odporúčania

Vylepšenie vašej zefektívnenia, pohybov nôh a kopu presahuje bazén. Posilnenie jadra prostredníctvom anaeróbnych cvičení vám môže pomôcť zlepšiť vašu horizontálnu zefektívnenie polohy a zvýšiť rýchlosť. Zlepšenie pružnosti členku, kolena a bedra, ako aj posilnenie svalov dolnej časti brucha a chrbta môže pomôcť pri efektívnejšom kope a rýchlejšom prsníku.