Športové

Myslíte si, že nosíte kapely na tenis?


Pásy na potenie často nahrádzajú uteráky na čistenie počas hry.

Thinkstock Images / Comstock / Getty Images

Tenisové zápasy môžu vyžadovať hodiny intenzívnej aktivity vonku na spevnenom kurte a často na slnku. Dajte tieto faktory dohromady a dostanete pot - veľa z toho. Potné kapely nie sú potrebné na tenisový odev, ale môžu byť užitočnými nástrojmi na zabránenie potu v očiach a mimo vašich rúk, čím zlepšujú videnie a priľnavosť.

Štýl potnej pásky

Pri hraní tenisu vám najviac pomáhajú dva hlavné typy potných pásov: čelenka a široké náramky, zvyčajne vyrobené z savej bavlnenej tkaniny s froté. Niektorí hráči si namiesto toho vyberajú čelenku v štýle bandana. K dispozícii v rôznych farbách, ktoré môžu zodpovedať vášmu súboru alebo držať sa štandardnej bielej - ak hráte v turnaji, skontrolujte pravidlá, aby ste zistili, či sú povolené iba pásky bieleho potu.

To nie je pot

Potné pásky sú určené na jeden hlavný účel, ktorým je zachytiť pot a udržať ho v kontakte. Čelenky idú okolo vášho čela a zabraňujú potu preniknúť do vašich očí. Pretože pot má pomerne vysoký obsah soli, môže spôsobiť, že vaše oči budú bodať a bude vám brániť zrak - počas tenisového zápasu to nie je užitočné. Náramky poskytujú podobnú službu a zabraňujú nadmernému potu, aby vám stekal z rúk po ruky. Vaše ruky sa môžu potiť samy osebe, ale nepotrebujete ďalšiu vlhkosť, ktorá by prepúšťala dole a aby priľnavosť zostala klzká. Široké náramky fungujú aj ako uteráky, vďaka čomu môžete utrieť obočie alebo oči bez toho, aby ste opustili ihrisko.

The Yuck Factor

S množstvom potu, ktoré veľa tenisových hráčov produkuje počas zápasu, majte pri ruke niekoľko, aby ste ich počas hry mohli vymieňať. Namočené potné pásy môžu byť horšie ako žiadne; už nie sú účinné pri zadržiavaní vlhkosti a môžu spôsobiť, že sa budete cítiť ťažko. Bývalý profesionálny tenista Justin Gimelstob môže počas zápasu prejsť 12 náramkami podľa webovej stránky ESPN, čo pomáha zdôrazniť, koľko potu sa môže nahromadiť.

Potné pásky nie sú sexy

Nevýhodou potných skupín je, že nie sú úplne sexy. Ak sa vám nedarí vzhľad, použite alternatívy, ktoré vám pomôžu kontrolovať pot a zároveň zachovať hornú formu hry. Chrániče pomáhajú zachytávať pot a blokujú slnko pred vašimi očami. Uteráky samozrejme utierajú pot efektívne, ale zvyčajne zostávajú na vedľajšej koľaji. Nepremokavé rukoväte na vašich raketách pomáhajú chrániť ich pred kĺzavosťou pri potení rúk a paží.

Zdroje (1)

Foto Kredity

  • Thinkstock Images / Comstock / Getty Images