Vhodnosť

Pomáha nosenie cvičebného pásu znižovať obsah tuku v žalúdku?

Pomáha nosenie cvičebného pásu znižovať obsah tuku v žalúdku?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ab cvičenia na loptičke vám môžu pomôcť zmenšiť váš stred.

Comstock / Stockbyte / Getty Images

Ab pásy sú všade v médiách. Stačí zapnúť televízor a uvidíte aspoň jednu reklamu predstavujúcu tieto produkty. Výrobcovia tvrdia, že opasky sú kľúčom k šesťbaleniu a rýchlemu chudnutiu. Bohužiaľ tieto tvrdenia nemajú vedecký dôkaz. V najlepšom prípade stratíte hmotnosť vody a mierne zafarbíte svoje základné svaly.

Tip

 • Aj keď vám opasok môže spôsobiť väčšie spotenie, neznižuje obsah tuku v žalúdku.

Porozumieť mechanizmu

FDA klasifikuje brušný pás ako elektrické svalové stimulátory (EMS). Všetci výrobcovia, ktorí predávajú tieto zariadenia, musia spĺňať požiadavky FDA. Nemôžu robiť nepravdivé tvrdenia ani zavádzať spotrebiteľov prostredníctvom reklamných materiálov. Bohužiaľ, stále existuje veľa zariadení EMS, ktoré nespĺňajú tieto nariadenia.

Brušný pás používa technológiu nazývanú elektrická stimulácia svalov, ktorá sťahuje svaly a zlepšuje ich funkciu. Tradične sa EMS predpisuje pacientom zotavujúcim sa z chirurgického zákroku alebo trpiacim určitými poruchami, ktoré spôsobujú svalovú atrofiu. Abtinačné pásy sa však predávajú na iný účel.

Tieto zariadenia tvrdia, že spaľujú tuk v žalúdku a poskytujú vám roztrhanú postavu. Niektoré zaručujú rýchle chudnutie a zlepšené celkové kondicionovanie. Podľa FDA môžu brušné pásy a iné podobné výrobky byť schopné dočasne tónovať vaše svaly, ale nemajú žiadny vplyv na zníženie telesného tuku alebo obvodov. Okrem toho, ako tvrdia výrobcovia, „nezmenia váš abs z bláznov na bájky“.

Odvážte potenciálne výhody EMS

EMS, technológia za týmito zariadeniami, sa osvedčila. V klinických skúškach sa preukázalo, že zlepšuje celkovú silu a zloženie tela. Podľa nedávnej štúdie uverejnenej v časopise Journal of Exercise Rehabilitation, subjekty, ktoré používali celotelovú elektromyostimuláciu, novú technológiu EMS, zaznamenali významné zlepšenie v absorpcii kyslíka, spánku a niekoľkých psychofyziologických faktoroch. Nezistili sa žiadne abnormálne zmeny krvného tlaku a srdcového rytmu.

Táto technológia spôsobuje, že vaše svaly sa opakovane sťahujú v reakcii na elektrické signály vysielané zariadeniami EMS. Problém je v tom, že opasky sú príliš slabé na to, aby priniesli viditeľné výsledky. Okrem toho sa zameriavajú iba na vaše brušné svaly. Pretože nie je nič také, ako je redukcia škvŕn, je nepravdepodobné, že by tieto zariadenia spaľovali tuk v žalúdku.

EMS nezaťažuje vaše svaly tak, ako to robí silový tréning. Progresívne preťaženie je kľúčom k rastu svalov. Obruče neposkytujú stimuly potrebné pre hypertrofiu. Doteraz žiadne štúdie nezistili, že pásy môžu zvyšovať veľkosť a silu svalov. Aj keď EMS môže mierne zlepšiť zotavenie po cvičení, výskum v tejto oblasti je obmedzený.

Elektrická stimulácia svalov môže pomôcť pri rehabilitácii poranení, keď sa použije ako súčasť programu fyzioterapie. Napríklad to prospieva ľuďom, ktorí majú rekonštrukciu ACL. Opasky však používajú úplne iný mechanizmus účinku a sú navrhnuté na iný účel. Tieto zariadenia sú založené na zmenšenej verzii EMS, takže majú zanedbateľný vplyv na funkciu svalov.

Brušný pás nemá žiadny vplyv na žalúdočný tuk. V najlepšom prípade tieto zariadenia môžu mierne zlepšiť svalový tonus.

Uprednostnite svoju bezpečnosť

Agentúra FDA varuje pred možným nebezpečenstvom vzniku pásov a iných zariadení EMS. Tieto výrobky môžu spôsobovať bolesť, podráždenie pokožky, popáleniny a otrasy. Môžu tiež interferovať s defibrilátormi a kardiostimulátormi. Neregulované zariadenia môžu viesť k úrazu elektrickým prúdom.

Ak je vaším cieľom stratiť brušný tuk, zaviazajte sa k trvalým zmenám životného štýlu. Cvičenie a čisté stravovanie môže pre vaše telo znamenať viac ako akákoľvek tabletka na chudnutie alebo chudnutie. Brušný pás môže mierne zvýšiť svalový tonus, ale v menšej miere ako silový tréning a iné cvičebné metódy.

Výstraha

 • Popáleniny, náhodné šoky, podráždenie kože a bolesť sú bežné vedľajšie účinky pásov a iných zariadení EMS.Komentáre:

 1. Duk

  you were visited by the remarkable idea

 2. Trowhridge

  Žena je ako padák - môže kedykoľvek odmietnuť, takže vždy musíte mať náhradu!

 3. Kagasho

  Bravo, this rather good idea is necessary just by the wayNapíšte správu