Výživa

Chudnutie Potraviny: Ham Vs. Turecko

Šunka vykrmuje viac ako morka.

Obrázky značky X / Obrázky značky X / obrázky Getty

Kým hlavným faktorom ovplyvňujúcim váhu, ktorú schudnete, je to, koľko kalórií konzumujete, jedlo s najnižším obsahom kalórií nemusí byť vždy tou najlepšou voľbou. Niektoré potraviny sa plnia viac ako iné a výber týchto potravín vám môže pomôcť ľahšie sa držať diéty a nakoniec schudnúť. Zohľadnenie obidvoch týchto vecí vám pomôže pri výbere najlepších diétnych potravín vrátane toho, či je lepšou možnosťou morčacie alebo šunkové mäso.

Obsah kalórií

Či je šunka alebo morčacie kalórie nižšie, záleží na tom, aký druh morky preferujete. 3-uncová porcia ľahkého morčacieho mäsa obsahuje asi 125 kalórií, čo ho vedie k nižšiemu obsahu kalórií ako pri porcii šunky rovnakej veľkosti, ktorá poskytuje 139 kalórií. Ak však uprednostňujete morčacie mäso z tmavého mäsa, budete konzumovať 147 kalórií na jednu porciu.

Hustota energie

Potraviny, ktoré majú nižšiu energetickú hustotu, vám umožnia jesť viac z nich a zároveň konzumujú menej kalórií, takže je menej pravdepodobné, že budete mať pri svojej strave hlad. Je to objem jedla, ktoré jete, a nie množstvo kalórií, ktoré určuje, ako sa cítite plný. Pokiaľ ide o hustotu energie, tieto tri možnosti sú veľmi podobné. Ľahká morčacie morčacie mäso je stále najlepšou voľbou, pretože obsahuje 1,5 kalórií na gram, potom šunku s 1,6 kalórie na gram a morčacie mäso s 1,7 kalórie na gram.

Obsah bielkovín

Proteín má tendenciu byť plnivejší ako sacharidy alebo tuky a poskytuje aminokyseliny, ktoré potrebujete na výživu svalových svalov. Podávanie morčacieho mäsa z ľahkého mäsa poskytuje 25,6 gramu bielkovín, čo z neho robí najvyššiu bielkovinu z týchto troch možností. Morčacie mäso z tmavého mäsa nie je pozadu, má 23,6 gramu bielkovín na jednu porciu, ale porcia šunky obsahuje iba 14,1 gramu plniaceho makronutrientu.

Obsah mikroživín

Pri diéte môže byť ťažké splniť odporúčaný príjem vitamínov a minerálov, takže pri určovaní, či je pre vašu stravu lepšou alternatívou, môžete zvážiť aj obsah mikroživín. Šunka je jasným porazeným, pokiaľ ide o obsah mikroživín, hoci je najvyššia v tiamíne s 35 percentami DV. Morča z ľahkého a tmavého mäsa je vynikajúcim zdrojom mikroživín, pričom ľahká morka obsahuje viac fosforu, niacínu a vitamínu B-6, ale tmavá morka obsahuje viac zinku, riboflavínu a vitamínu B-12.

Pozri si video: Otázky a odpovede #2 + Najlepšie potraviny na chudnutie (December 2019).