Výživa

Chudnutie pre ľudí, ktorí nenávidia šaláty


Namiesto jedenia šalátu pridajte zeleninu do iných jedál.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Zatiaľ čo šaláty možno považovať za typické diétne jedlo, môžete jesť zdravo a schudnúť bez toho, aby ste museli konzumovať hlávkový šalát. To neznamená, že môžete preskočiť konzumáciu zeleniny - stačí ich začleniť do svojej stravy inými spôsobmi. Používajte ich ako boky, desiatu na zelenine alebo ich vložte do hlavného jedla.

Veľkosť ovládacieho dielu

Aj zdravé potraviny obsahujú kalórie, takže ak jete príliš veľa, môžete priberať na váhe. Podľa štúdie uverejnenej v „American Journal of Clinical Nutrition“ v júli 2005, ľudia, ktorí si podávajú väčšie porcie jedla, jedia viac, ako tí, ktorí dostávajú menšie porcie. stôl vám pomôže ovládať svoje porcie a pomôže vám zabrániť jedlu viacerých porcií.

Jedzte viac ovocia a zeleniny

Podľa Centers for Disease Control and Prevention môžete jesť viac ovocia a zeleniny - ako šalátov - namiesto iných vysoko kalorických potravín. Pridanie zeleniny do jedál pomáha zvýšiť, ako sa cítite po konzumácii, aj keď konzumujete rovnaký počet kalórií. Môže to byť čiastočne spôsobené vysokým obsahom vlákniny v týchto potravinách.

Znížte hustotu energie

Pravdepodobne budete spokojní po jedle nízkokalorického jedla, ak pozostáva hlavne z potravín s nižšou energetickou hustotou. Tieto potraviny majú menej kalórií na gram, takže môžete jesť väčšie množstvo jedla bez toho, aby ste prekonali denné množstvo kalórií. Potraviny, ktoré obsahujú veľa vody alebo vlákniny, majú najnižšiu hustotu energie, zatiaľ čo potraviny, ktoré obsahujú veľa tuku, majú tendenciu mať vysokú hustotu energie. Väčšina čerstvého ovocia a zeleniny má nízku energetickú hustotu, čo znamená, že majú 1,5 kalórií na gram alebo menej. Vymeňte niektoré z mäsa, syrov alebo vajec v jedle ovocím alebo zeleninou a znížite celkovú energetickú hustotu jedla a zároveň budete môcť jesť viac potravín.

Dôležité informácie

Každý deň budete musieť odobrať 500 až 1 000 kalórií zo svojej stravy, aby ste schudli pri odporúčanej rýchlosti 1 až 2 libry za týždeň. Pridanie cvičenia do každodennej rutiny vám pomôže spáliť viac kalórií, takže nemusíte znižovať toľko kalórií, aké máte z potravy. Zaznamenajte všetko, čo jete, a všetku svoju každodennú fyzickú aktivitu do denníka o jedle a cvičení, aby ste zistili, kde je potrebné vykonať zmeny, aby ste dosiahli lepšie výsledky pri chudnutí.