Športové

Cvičenie na váhe pre basketbalistov


Konzistentný silový tréningový program vám môže zefektívniť basketbalového hráča.

Pixland / Pixland / Getty Images

Basketbal je hra s neustálym pohybom, ktorá si vyžaduje veľkú fyzickú silu, aby bola úspešná. Môžete stráviť hodiny prácou na svojich základných schopnostiach, ale ak nemáte svalovú silu a vytrvalosť, aby ste tieto zručnosti efektívne vykonávali, môžete mať problémy s konkurenciou. Tréner sily a kondicionéra pre katolícke stredné školy DeMatha Alan Stein naznačuje, že bezpečný a produktívny sezónny program môže dosiahnuť výsledky už za 20 minút, dvakrát týždenne. Účinný cvičebný program je taký, ktorý obsahuje opakujúce sa cvičenia, ktoré vám umožnia budovať rôzne svalové skupiny v rôzne dni v týždni.

Nohy sú nadácia

Čím ste výbušnejší a obratnejší, tým väčšia je pravdepodobnosť, že na basketbalovom ihrisku uspejete. Drepy, stlačenia nôh a činky budú tónovať kľúčové svalové skupiny, aby vás pri skákaní rýchlejšie a výkonnejšie. Urobte štyri sady po 12, 10, 8 a 6 opakovaní dva dni v týždni. Začlenením troch sád 30 lýtkových zvyškov do vášho tréningu nôh sa vyvinú lýtkové svaly, čo vám umožní rýchlo zmeniť smer a zastaviť na desetník.

Stav jadra

Basketbal vyžaduje rovnováhu. Čím vyváženejší ste, tým lepší bude strelec a obranca. Dva dni v týždni robte tri sady po 20 krútiacich situpoch a zdvíhaní visiacich nôh. Ak chcete dosiahnuť maximálne výsledky, pridajte jeden deň v týždni lavice, bočné sedenia a sedenia v nohách. Jednoduchý bench press so spotterom v súprave s opakovaním 10, 8, 6 a 4 posilní vaše plecia na hrudi a tricepsoch. Ak použijete na nájdenie spoluhráčov alebo cvičebných kamarátov, predídete zraneniu.

Sila ramena pre úspech

Efektívne cvičenie na rukách posilní vaše bicepsy, tricepsy, predlaktia a ramená. Ak urobíte tri sady po 10 zalomení západky, kučery bicepsov a poklesy tyčiniek dvakrát týždenne a tri sady po 10 kusoch tricepov razenia razov a kučeravých činiek raz týždenne, získate dostatočnú silu paže. Jednoduché kliky sú tiež jedným z najúčinnejších tréningov paží, ktoré môžete robiť. Silné zbrane znamenajú zvýšený strelecký dosah a účinnejšiu schopnosť dokončiť okolo okraja.

Nezanedbávajte zápästia a prsty

Vaše zápästia a končeky prstov sú často prehliadané a sú nevyhnutné pre váš úspech na basketbalovom ihrisku. Čím silnejšie máte zápästia a končeky prstov, tým lepšiu kontrolu nad basketbalom budete mať. K najúčinnejším cvičeniam v týchto oblastiach patria kučery zápästia a kliešte na končeky prstov. Tri sady 25 záhybov zápästia a jednoduchých klieští, ktoré kladú váhu na dosah vašich prstov a nie na dlane, rýchlo budujú silu v týchto oblastiach a výrazne zlepšujú vašu hru.

Foto Kredity

  • Pixland / Pixland / Getty Images