Vhodnosť

Keď váha by mala pristáť na hrudi, keď sa stlačí lavica

Keď váha by mala pristáť na hrudi, keď sa stlačí lavicaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Správna technika lisovania na lavičke vám umožní zdvíhať ťažšiu váhu.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Lavičkový lis je cvičenie na hrudníku v telocvični, ale toto zdanlivo jednoduché cvičenie je ľahké urobiť nesprávne. Jedným mätúcim aspektom správnej lisovacej techniky je miesto, kde znížiť tyč na negatívnu časť pohybu. Je dôležité naučiť sa správnu techniku, pretože spustenie tyče príliš vysoko na hrudník alebo príliš nízko smerom k žalúdku môže spôsobiť zranenie a nebude efektívne fungovať prsné svaly.

Kam zamerať?

Miesto na tele, na ktoré musíte zamerať pri znižovaní tyčinky smerom k hrudníku, je vaša hrudná kosť alebo oblasť hrudníka. V ideálnom prípade posuňte tyčinku dolu a jemne sa dotknite dolnej časti hrudnej kosti. Tento malý dotyk zaistí, že pri opakovaní budete udržiavať správnu polohu stĺpca. Precvičte si niekoľkokrát spustenie prázdneho pruhu, aby ste si na pohyb zvykli.

Správna technika

Vaša technika hrá hlavnú úlohu v tom, ako dôsledne ste pri znižovaní tyčinky do správnej polohy pri hrudnej kosti. Napríklad, uchopte tyčinku príliš blízko seba a je ťažké zložiť tyčinku dolu pri vašej hrudnej kosti. Základnou technikou lisovania na lavičke je uchytenie tyče o niečo širšiu ako šírka ramien od seba, chodidlá sú ploché na podlahe kvôli stabilite, ramená sa stlačia dokopy a hrudník sa rozťahuje smerom von na spodnú časť pohybu lisu na lavičku. Táto základná technika uľahčí spustenie tyče v správnej polohe.

Veci, ktorým sa treba vyhnúť

Pri znižovaní činky smerom k hrudnej kosti použite pomalý a kontrolovaný pohyb. Nikdy neodrazujte tyč z hrude v snahe pomôcť zdvihnúť tyč pre ďalšie opakovanie. Odrazenie tyče z hrudníka môže potenciálne poškodiť vašu hrudnú kosť a plecia. Nesprávne uchopenie tyčinky môže sťažiť spustenie tyčinky dole do spodnej časti hrudnej kosti, takže ak narazíte na tento problém, skontrolujte polohu ruky.

Dôležitosť

Je dôležité zamerať sa na zníženie tyče až do hrudnej kosti, pretože maximalizuje účinnosť cvičenia. Núti vaše ruky do správnej polohy a kladie väčšinu stresového štvorca na svaly hrudníka, čo je celý účel cvičenia. Po zvládnutí správnej techniky bench bench pressu získate väčšie a rýchlejšie zisky, ako ste doteraz mali.