Vhodnosť

Rutinné silový tréning plus beh

Rutinné silový tréning plus beh


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kombinujte silový tréning s behom pre vynikajúcu kondíciu.

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Pravidelné cvičenie je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu. Kombináciou tréningu odporu s kardio cvičením môžete zvýšiť silu a zlepšiť kardiovaskulárnu kondíciu. Vzpieranie je účinná forma tréningu odporu, ktorý sa ľahko robí, a beh je jedným z najúčinnejších kardio cvičení. Navrhnutím a sledovaním fitnes plánu, ktorý zahŕňa silový tréning a beh, môže byť vaše zdravé a chudé telo vaše.

Silový tréning

Vyberte si aspoň jedno cvičenie pre svoj hrudník, ramená, hornú a dolnú časť chrbta, triceps, biceps, abs, štvorkolky, hamstringy a teľatá. Vyberte hodnoty odporu, ktoré umožňujú dokončenie troch sérií 10 až 12 opakovaní na cvičenie. Medzi sadami odpočívajte najmenej 60 sekúnd. Posledné dve alebo tri opakovania každého súboru by mali byť náročné, ale zvládnuteľné. Keď budujete fitnes, možno zistíte, že vaše cvičenie na váhe je menej náročné. Ak sa to stane, možno budete musieť pridať ďalší odpor, aby ste ešte viac zvýšili svoju kondíciu.

Beh

Beh je vynikajúci pri spaľovaní kalórií a pomáha zbaviť telesného tuku. Pred spustením však skontrolujte, či máte správne bežecké topánky. Ak ste nový beh, možno budete musieť striedať obdobia chôdze s chôdzou. Ak môžete prejsť 2 míle bez zastavenia, môžete postupne zvyšovať svoju jazdnú vzdialenosť. Najprv sa zamerajte na 30 minút nepretržitého chodu a skúste pracovať až 60 minút. Všeobecne platí, že čím dlhšie budete bežať, tým viac spálite všetkých kalórií.

Plánovanie

Pri navrhovaní fitnes plánu je dôležité pamätať na časovú dostupnosť. Prijateľné sú dve celotelové cvičenia na silový tréning a tri behy týždenne. Neváhajte však zahrnúť cvičenie na zvýšenie odporu a ak si budete priať, pridajte ďalší beh. Môžete zdvíhať závažia a bežať v ten istý deň, ale pred cvičením by ste mali dokončiť cvičenie na váhe. Môžete tiež striedať tréningové dni, napríklad silový tréning v pondelok a stredu a beh v utorok, štvrtok a sobotu.

Dôležité informácie

Pite veľa vody, ako budete postupovať cez svoje silový tréning. Tiež si môžete slobodne vybrať medzi strojmi a váhami. Pri navrhovaní rutiny na vzpieranie možno budete chcieť kombinovať kombináciu oboch. Pravidelne sa meniace cviky tiež výzvou pre vaše svaly. Napríklad môžete použiť činku na bench pressy za prvý mesiac, ale potom prepnúť na činky. Medzi cvičeniami na váhe si vždy vezmite aspoň jeden odpočinkový deň, pokiaľ svoju váhovú rutinu nerozdeľujete do viacerých cvičení. Napríklad môžete pracovať hornú časť tela jeden deň a spodnú časť tela ďalší deň.

Pred spustením sa uistite, že ste dobre hydratovaní. Počas behu pravidelne pite vodu alebo športový nápoj. Snažte sa vyhnúť behu počas najteplejších častí dňa alebo behu vnútri na bežiacom páse. Nezaujímajte sa o tempo. Cieľom je dokončiť beh bez prestávky na prechádzky.

Keď začnete s týmto fitness plánom, môže to mať za následok svalovú bolesť. Ak je svalová bolesť ťažká, urobte si ďalšie dni odpočinku. A tiež sa poraďte so svojím lekárom pred začatím fitness rutiny.Komentáre:

 1. Inocencio

  Nie je v tom podstata.

 2. Sazil

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa sa mýliš. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 3. Taugor

  In my opinion you commit an error. Let's discuss it. Write to me in PM.

 4. Marquez

  I apologise, but, in my opinion, you are not right. I can prove it.Napíšte správu