Výživa

Weight Watchers Návrhy na rýchle občerstvenie


Možnosti zdravého rýchleho občerstvenia pomáhajú udržať chudnutie na správnej ceste.

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Po zdravej výžive nejde o to, aby ste sa sami pripravovali; je to o rovnováhe a moderovaní. To je dôvod, prečo žiadne jedlo nie je v rámci programu na sledovanie váhy obmedzené. Zatiaľ čo systém bodov vás povzbudzuje, aby ste si väčšinu času vyberali vysoko výživné potraviny, program vám poskytuje flexibilitu, aby ste sa mohli venovať moderovaniu. Weight Watchers ponúka užitočné návrhy, ako si vybrať zdravšie možnosti rýchleho občerstvenia, aby ste nebránili úsiliu o chudnutie, keď ste vonku.

Zostavte inteligentnejší šalát

Šalát s jedlom vám môže pomôcť uspokojiť vás bez množstva pridaných kalórií. Nie všetky šaláty s rýchlym občerstvením sú však rovnaké. Akonáhle sa hromadíte na vysokotučný dresing, plnotučný syr, kúsky slaniny, krutóny a ďalšie predmety, to, čo mohol byť zdravý šalát, sa zmení na nezdravú alternatívu. Malý šalát, ktorý obsahuje asi 100 kalórií, má podľa Weight Watchers hodnotu dvoch bodov. Skúste vybrať grilovaný kurací šalát a vyberte vinaigrette alebo ľahký šalátový dresing. Nie všetky ľahké šalátové dresingy sú nízkokalorické, varuje Weight Watchers. Na vyriešenie tohto problému použite polovicu balenia.

Rozšírte svoje možnosti

Nemusíte chodiť na typický hamburger a hranolky len preto, že ste v reštaurácii s rýchlym občerstvením. Mnoho reštaurácií ponúka alternatívy s nízkym obsahom kalórií. Weight Watchers vás vyzýva, aby ste sa pozreli za hranicu hamburgera a ponúkli odporúčania pre ďalšie možnosti. Napríklad, pečené alebo grilované kuracie sendviče zaberajú pravdepodobne medzi deviatimi a desiatimi dennými bodmi, zatiaľ čo kuracie burrito, ktoré je zdravšie odstránením syra a omáčky, sa bude rovnať približne ôsmim bodom.

Nezabudnite na ovocie a zeleninu

Jesť rýchle občerstvenie často znamená konzumáciu zeleniny, ale nemusí to tak byť. Čoraz viac reštaurácií s rýchlym občerstvením pridáva do ponuky zeleniny, ako sú napríklad mrkvové tyčinky, plátky jabĺk a miešaná zelenina. Tieto možnosti sa často nachádzajú v detskom menu. Nonstarchy zelenina má bodovú hodnotu nula, pokiaľ nie sú pridané omáčky. 3-palcová kukurica na klase má bodovú hodnotu tri. Ak máte chuť na pečené zemiaky, preskočte maslo a kyslú smotanu a nakrájajte porcie, ktoré majú veľkosť počítačovej myši. Táto časť má bodovú hodnotu dve.

Ovládajte svoje časti

Niektoré porcie reštaurácie sú omnoho väčšie ako normálne porcie. Najmä porcie v reťazcoch rýchleho občerstvenia môžu byť podľa Weight Watchers až štvornásobkom normálnej veľkosti. Ak si nie ste opatrní, môžete skončiť tým, že do svojho denného prideľovania bodov zaradíte vážne množstvo kalórií a do procesu vložíte viac kalórií. Objednajte najmenšiu možnú veľkosť porcie a odhadnite, či ide o zdravú porciu. Napríklad porcia mäsa je približne o veľkosti balíčka kariet a porcia ryže alebo cestovín asi o veľkosti tenisovej loptičky. Typická porcia varenej zeleniny je asi 1/2 šálky.