Výživa

Weight Watchers Nákupný zoznam


Väčšina ovocia a zeleniny má nulovú hodnotu PointsPlus.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Program Weight Watchers využíva systém, ktorý priraďuje potravinám bodovú hodnotu na základe ich obsahu uhľohydrátov, bielkovín a tukov. Každý deň dostanete individuálny cieľový počet bodov. Program prideľuje nižšie body nízkokalorickým potravinám, živinám s vysokou hustotou živín a vyšším bodom potravinám, ktoré obsahujú viac kalórií a menej živín. Bodový systém vás povzbudzuje k zdravšiemu výberu potravín. Dobrým spôsobom, ako začať, je zásobiť si množstvo zdravých potravín, ktoré vám pomôžu držať sa vašich cieľov.

Čerstvá výroba

Pokyny na sledovanie váhy odporúčajú jesť najmenej päť porcií ovocia a zeleniny každý deň. Podáva sa 1 šálka listovej zeleniny a polovica šálky všetkej ostatnej zeleniny. Keď idete nakupovať, vyberte si rozmanitú zeleninu vrátane špargle, brokolice, tekvice, brokolice, špenátu, kapusta, zeleného koriaka a karfiolu. Chyťte čerstvú nakrájanú zeleninu na miešané hranolky a polievky. Vyberte si z rôznych čerstvých bylín. Napríklad, rozmarín je dobrý s kuracím mäsom a tymiánom dobrý s rybami. Zásoby na rôzne druhy ovocia. Bobule sú vynikajúce v obilninách, ovsených vločkách a müsli. Banány a jablká sú skvelé na desiatu.

Mliekareň

Snažte sa jesť každý deň najmenej dve dávky mliečnych výrobkov. Veľkosť porcie je 1 šálka. Vyberte si mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku alebo bez tuku. Vyberajte beztukový obyčajný grécky jogurt, vajcia, vaječné bielky alebo vaječné náhradky, jogurty s príchuťou tuku so zníženým obsahom tuku, tvarohový syr bez tuku, nízkotučný strunový syr, smotanový syr s nízkym obsahom tuku a nízkotučný syr. Chyťte rozpadnutú feta alebo parmezán a pridajte ich do šalátov a cestovín. Zoberte trochu mlieka s nízkym alebo nízkym obsahom tuku.

Mäso, hydina a ryby

Vyberte si mäso s nízkym obsahom tuku. Kupujte kuracie prsia bez kože, morčacie prsia alebo kuracie stehná. Dobre sa hodia k dusenej, praženej alebo grilovanej zelenine. Vyrobte zdravšie hamburgery, sekané mäso, nedbalý Joe, tacos a ďalšie jedlá z mletého mäsa s 98 percent chudého mletého hovädzieho mäsa a 93 percent beztukovej mletej morky. Vyberte odrodu z chudého bravčového kotleta alebo bravčovej panenky. Zoberte mastné ryby, ako je losos, platesa, tuniak, treska čierna a pstruh dúhový. Chyťte nejaké chudé deli mäso pre pohodlie a niektoré mäkkýše, ako sú krevety.

Spálne položky

Naplňte špajzu celozrnnými cestovinami, hnedou ryžou, quinoou, ľahkými anglickými muffínmi a staromódnou ovsenou kašou. Chyťte rôzne fazule a strukoviny, konzervované alebo sušené, ako napríklad cícer, fazuľa čierna, obličky, lima a červená. Vyberte ľahké občerstvenie, ako je želatína neobsahujúca cukor, salsa bez obsahu tuku, konzervované nesladené ovocie a popcorn naplnený vzduchom. Medzi ďalšie položky patrí marinarová omáčka, konzervovaná zelenina bez pridanej soli, celozrnné tortilly, nízkokalorický chlieb, konzervovaná paradajková omáčka a zeleninový vývar s nízkym obsahom sodíka.