Vhodnosť

Vážené rukavice vs. činka

Vážené rukavice vs. činka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Činky môžete použiť samostatne na tónovanie paží alebo na kardio, aby ste spálili viac kalórií.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Zvyšovanie intenzity vášho tréningu je rovnako ľahké ako pridávanie malej váhy. Môže však byť ťažké určiť, či sú vážené rukavice alebo činky vašou najlepšou voľbou na dosiahnutie tohto cieľa. Aj keď oba zvyšujú odpor, používajú sa na rôzne účely. Preto je dôležité pochopiť vaše ciele pri rozhodovaní, ktoré použiť.

1. kolo Boj!

Vážené rukavice sú relatívne ľahké, s hmotnosťou od 8 do 20 oz. Môžete si vybrať, či budete používať vážené boxerské rukavice, vyrobené tak, aby odolali nárazu ťažkého vaku, alebo môžete použiť otvorené rukavice, ktoré sú vhodnejšie pre kardiovaskulárny tréning. Keď budete cvičiť v boxe, noste vážené rukavice. Ich nosenie počas kardio môže zvýšiť intenzitu cvičenia a rýchlo zafarbiť ruky.

Čerpanie železa

Činky sú držané vo vašich rukách a nie nosené ako vážené rukavice. Sú ťažšie a zvyčajne vážia medzi 2 a 100 libier. Činky s vymeniteľnými závažiami môžu byť naložené na ešte väčšie hmotnosti. Môžu sa použiť na vykonávanie cvičení na hornej časti tela, ako sú lisy, kučery bicepsov, spätné tricepsy, prelety a vážené drtia, a na cvičenia nôh, ako sú drepy a výpady, na budovanie svalov. Činky sa tiež môžu konať počas kardio tréningov, aby sa zvýšila intenzita, vyrezávali zbrane a spálili viac kalórií.

Všestrannosť váži

Činky sú oveľa viac univerzálne ako vážené rukavice. Širšie spektrum hmotnosti, ktoré je k dispozícii pri použití činiek, vám ich umožňuje používať na väčší rozsah cvičení. Schopnosť používať ťažšie váhy s činkami ich robí praktickejšími pri práci s viacerými svalovými skupinami. Ak sú vážené rukavice vo všeobecnosti vhodné iba na tónovanie rúk, pretože sú ľahké, môžu sa na výkon paží, chrbta, hrudníka, abs a nôh použiť činky. Tiež, pretože činky sú držané skôr ako nosené, je ľahké ich zložiť a vyzdvihnúť podľa potreby v porovnaní s váženými rukavicami, ktoré je zvyčajne potrebné pripútať, odopnúť a upraviť pri každom ich nasadení alebo zložení.

Správne vybavenie pre prácu

Pretože vážené rukavice aj činky majú praktické využitie, musíte pri výbere vybavenia, ktoré je pre vás najlepšie, zhodnotiť svoje ciele. Začiatočníci môžu zistiť, že začať s váženými rukavicami je dobrý spôsob, ako pridať určitému odporu voči aeróbnemu cvičeniu, kým sa nevytvoria vyššie váhy. Boxeri, kickboxeri a bojoví umelci môžu tiež uprednostňovať vážené rukavice, pretože môžu pomôcť zlepšiť údernú silu a rýchlosť. Tí, ktorí chcú pracovať viac svalových skupín alebo si stavať väčšie a silnejšie svaly, môžu zistiť, že činky sú vhodnejšie pre ich potreby.Komentáre:

  1. Dedrick

    Našiel webovú stránku s témou, o ktorú máte záujem.

  2. Eddrick

    wonderfully, it's entertaining information

  3. Palt El

    It seems to me the brilliant phraseNapíšte správu