Vhodnosť

Vážené ťahacie cvičenia

Vážené ťahacie cvičeniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zvýšením obtiažnosti vytiahnite ťažkosti.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Cvičenia s telesnou hmotnosťou sú účinné pri rozvoji základu sily a flexibility. Napríklad výťahy sú obzvlášť užitočné na rozvoj sily hornej časti tela. Avšak s rastúcou úrovňou sily v priebehu času budete nakoniec zasiahnutí plató. Pridanie váhy k vašim pull-up zvyšuje vplyv cvičenia, ale existuje niekoľko faktorov, musíte zvážiť skôr, ako začnete robiť.

Hmotnostné vybavenie

Na zvýšenie hmotnosti pull-up budete potrebovať špeciálne vybavenie, ktoré zvyšuje odolnosť voči hmotnosti vášho tela. Lano môžete priviazať cez dosku s voľnou hmotnosťou a potom ho pripevniť na opasok okolo pasu; môžete nosiť nastaviteľný opasok, váženú vestu alebo kotníkové závažia alebo pripevniť odporové pásky k podlahe a k telu. Typ vybavenia závisí od vašich osobných preferencií; pokiaľ váha nezasahuje do vašej formy, pohodlie a jednoduchosť použitia pomôžu určiť zariadenie, ktoré by ste mali používať.

Výtlačný formulár

Pri použití dodatočnej váhy je dôležité udržiavať správny tvar pre vaše vytiahnutie počas fázy zdvihu aj ovládania. Nesprávna forma posunie odpor z cieľových svalov lats, bicepsov, deltoidov a pascí na menšie stabilizačné svaly, ktoré nemusia byť schopné zvládnuť zvýšenú hmotnosť. Použite zabezpečenú lištu. Položte ruky na panel pomocou prečnievajúcej rukoväte, umiestnenej len širšie ako vaše ramená. Nechajte svoje telo visieť a potom ho ťahajte rukami nahor. Ovládajte svoju váhu pri znižovaní sa. Nepodvádzajte svoje opakovania tým, že sa snažíte generovať impulz vo fáze výťahu a príliš rýchlo klesať v kontrolnej fáze.

Sady a opakovania

So zvýšenou hmotnosťou neprekračujte počet ťahov. Presný počet sád a opakovaní závisí od toho, akú veľkú váhu plánujete použiť. Ak idete výrazne ťažšie, budete chcieť obmedziť počet ťahov v každej sade a zároveň obmedziť celkový počet sád. Ak pridáte iba ďalších päť kilogramov, môžete urobiť väčší počet opakovaní v každej sade s niekoľkými prípadnými komplikáciami. Pre cvičenia akéhokoľvek typu zvyčajne nemusíte vykonávať viac ako tri alebo štyri sady na tréning.

Dôležité informácie

Nárast hmotnosti pri ťahoch a iných cvičeniach na zvýšenie telesnej hmotnosti vyžaduje, aby ste venovali osobitnú pozornosť rozvrhu, ktorý používate na výcvik. Vaše telo bude potrebovať viac odpočinku, aby sa zotavilo z ďalšieho odporu. Vezmite si aspoň jeden deň voľna medzi cvičeniami s váženými pull-up. Dva dni sú lepšie, pretože dôjde k väčšej regenerácii svalov. Ak používate odporové pásy alebo záťažové štítky priviazané k pásu, požiadajte priateľa, aby si všimol vaše rozťahovacie kliešte, aby ste sa uistili, že sa nezmotajú, a tak vaši opakovatelia nevytvárajú kyvadlový efekt.