Vhodnosť

Ako vyhrať na hrách CrossFit


Iba tí najlepší z najlepších sa zúčastňujú súťaží na hrách CrossFit.

Ak ste po titule najschopnejšieho muža alebo ženy na Zemi a chcete vreckovať na 275 000 dolárov, môžete to urobiť tak, že vyhráte hry CrossFit. Bohužiaľ to nie je také jednoduché. Dostanete sa proti ďalším 40 až 50 extrémne fit športovcom z celého sveta. Navyše sa musíte dostať cez niekoľko kvalifikačných kôl, aby ste sa dostali k hrám.

1.

Nastavte mierky trochu ďalej. Môžete byť potenciálnym víťazom hier CrossFit, ale aj keď prídete na 10. miesto, môžete vyhrať 4 000 dolárov, zatiaľ čo umiestnenie v prvých troch najlepších udalostiach vám získa najmenej 1 000 dolárov. Prípadne sa zamerajte na regionálne podujatie. Toto sú kvalifikácie používané na posudzovanie, kto sa zúčastní na hrách. Ak vyhráte alebo sa dobre umiestnite vo svojom regióne, premýšľajte o väčších a lepších veciach na národných hrách.

2.

Strávte polovicu svojho tréningového času maximálnou silou. Mnoho herných udalostí CrossFit je založené na sile. Sam Briggs, ktorý v roku 2013 vyhral dámske hry CrossFit, má ako sprievodcu maximálny vývar 280 libier, predný drep 236,5 libier, čistí 225 libier, útržky 160 libier, môže vyradiť 375 libier a stlačiť 127 libier. Štatistika mužského šampiona Richa Froninga za mužov z roku 2013 pre rovnaké vleky je 445, 375, 370, 300, 545 a 205.

3.

Venujte druhú polovicu svojho tréningového času štúdiu benchmarkových cvičení. Udalosti na hrách sa každý rok menia, ale zvládnutím populárnych kritérií budete pripravení na všetko, čo na vás organizátori hodia. Príkladom cvičenia z hier v roku 2013 bolo 40 burpees, po ktorých nasledovalo 30 opakovaní útržku 75 libier, potom 30 burpees a 30 útržkov s 135 libier. Potom nasledovalo 20 zhlukov a 30 únosov 165 kilogramov a skončilo sa 10 výronmi a čo najväčším počtom útržkov s hmotnosťou 210 libier.

4.

Pracujte na svojej mobilite. Naraz sa na hry mohol umiestniť vysoko postavený CrossFitter s vynikajúcou silou, kondíciou a dobrým pochopením tréningu, ale už nie, poznamenáva tréner Kelly Starrett, zakladateľ San Francisco CrossFit. Teraz má každý takú najvyššiu úroveň spôsobilosti, že to nestačí. Potrebujete ďalších 1 percento, ktoré často pochádza z práce na mobilite, pretože vám to pomáha vykonávať efektívnejšie a predchádzať zraneniam.

5.

Precvičte si každú udalosť a každý aspekt CrossFit. Môžete byť výnimočne nadaní v jednom alebo dvoch prvkoch CrossFit, ale keď sa postavíte na jednu akciu, nikam sa nestanete, ak v iných zaostávate. Hry sú založené na bodovom systéme a vy získavate body na základe toho, kde sa umiestnite v každej udalosti. V roku 2013 Froning vyhral iba tri zo 14 podujatí, ale v ostatných 11 umiestnil dosť vysoko na to, aby nazbieral najväčší celkový počet bodov.

Tip

  • Pripojte sa k telocvični CrossFit a dokončite tam všetky svoje stretnutia. Môžete trénovať sám, ale s tým sú dva problémy. Po prvé, komerčné telocvične nebudú mať všetko vybavenie, ktoré potrebujete, a po druhé, kamarátstvo a skúsenosti, ktoré získate od iných špecializovaných CrossFitters, budú neoceniteľné pri hľadaní slávy.

Výstraha

  • Predtým, ako sa zúčastníte na hrách CrossFit alebo vo všetkých rutinách CrossFit, získajte od svojho lekára úplné povolenie.